laupäev, 1. veebruar 2014

Nädala trennide kokkuvõtte (27.01- 02.02)

Kuna homme jälle puhkepäev, siis teen täna juba kokkuvõtte ära.


Esmaspäeval käisin jooksmas ja sai tehtud enda isiklik rekord- 7km järjest (st. ilma kõndimata) jooks. Kuigi paljud mõtlevad, et oh mis see ära ei ole ja ühesõnaga teevad üldse seda maha, et ma selle üle uhke olen, siis minu jaoks on see tõsine saavutus, kuna alles oli see kui isegi 200m võttis mu meeletult hingeldama. Usun, et juba paari nädala pärast suudan ka 10 km järjest jooksta, kuna olen nüüd proovinudki rohkem rõhku panna jooksmisele. Lisaks sai tehtud kõhulihaseid ja lihashooldust, mis ka viimasel ajal mulle väga meeldima on hakkanud. Peale selle rohelise rulliga lihaste maseerimist on ikka hulga parem enesetunne kui tava venitamise järel. 

Teisipäeval käisin BodyPumpis hommikul, kuid ei olnud seda emotsiooni, mis tavaliselt tekib. Sai kuidagi tehtud ja oligi kõik. 

Kolmapäevane BodyAttack oli väga mõnus ja võttis korralikult läbi. Tunnen, et BodyAttackis käimine aitab ka palju kaasa mu jooksuvormi paranemisele. Järgmine kolmapäev lähen ka kindlasti.

Reedel ehk eile siis sai veits hullu pandud :-D :-D. Ehk siis 7km jooksu järjest intervallidega ja siis Jaanika BodyPump veel järgi. Inimesi saalis oli mega mega palju ja õhku absoluutselt ei olnud. Paljudel hakkas ka trenni ajal paha. Minul polnud hullu midagi, suudsin isegi raskusastet veidi tõsta ja kõik väljaasted tegin ka korralikult ära. Jaanika lihtsalt mõjub mulle nii kuidagi.... Tema trennid tõmbavad alati nii käima kuidagi ja annavad kohe põhjust naeratamiseks, isegi siis kui oled väljaastete ajal suremas :-D... Täiesti lemmiktreener ikka!! Ja üle pika pika aja olid mul lihased valusad. Ma olen küll imelik vist, aga ausalt tundsin puudust lihasvalust, sest mul pole seda juba ammu ammu olnud. See on kuidagi nii hea tunne, sest siis iga liigutus annab tunda, et oh nüüd sai ikkagi korralikult trenni tehtud :-D. 

Laupäeval ehk täna käisin siis elu esimeses GRIT Strenght trennis. Kuigi lihased siiani suht valusad (eriti tagumik) siis suudsin trennis ilusti vastu pidada ja enamvähem kõik kaasa teha. Pulss läks peaaegu kuni 180, mida pole ka ammu tunda saanud, aga eks vahel on hea selline kops koos tunne. Üllatusin, et suudsin nii palju kättekõverdusi jalgade peal teha... ju siis on see taastunud, sest vahepeal jõudsin max 10 tükki teha ainult. Igaljuhul arvan, et lähen sinna kindlasti tagasi, sest mulle meeldivad sellised trennid, kus mul on arenguruumi. Võib-olla paari kuu pärast jõuan juba kõiki harjutusi sama kiiresti teha kui treener. Või siis pigem 6 kuu pärast äkki :-D. Aga muidu võin öelda küll, et minu suur hirm selle trenni ees oli asjata. Ma olen ikkagi nii heas füüsilises vormis, et surema ma kindlasti ei hakkanud. Ainult oligi raske esimest korda järgida, et mis harjutus nüüd tuleb ja, et see saaks siis tehniliselt perfektselt tehtud sellisel kiirusel nagu treener näitas. Järgmine trenn olen kindlasti juba targem ja suudan kiiremini asjale pihta saada. Igal juhul soovitan kõigil see trenn vähemalt ära proovida!

Natuke kaalujuttu kah.... 

Lisaks lugesin ühest kohast, et selleks, et jalad peenemaks saada ei tohiks teha cardiot ja just nimelt jooksmist. Ma ei kujuta ette kas sellel ka mingi tõe põhi all on. Kõht ja keskkoha cm vähenevad mega kiirusel. Kaal ka vaikselt, aga jalgade cm ei liigu mitte kuidagi. Täna isegi tuli masendus natuke peale sellepärast, sest samas kuu aega on ikkagi juba üsna suure koormusega trenni tehtud....võiks nagu midagi abi ka sellest olla. Samas jällegi kui ma oma jalgu katsun siis tunnen, et nad on lihases.. ikka täiesti kõvad. Et kas peaksingi siis pigem olema rahul, et mu jalalihased järjest suurenevad ja ma suudan rohkem või kurvastama, et nad väiksemaks ei jää? Ema ütles juba väiksena, et ma olen ikka saarenaise tõugu, tugevate jalgadega ja tegelikul nii on ka. Ükskõik kui palju ma ennast ka elujooksul näljutanud jne jne pole.. jalgadega pole ma ikka kunagi rahul olnud. Peab vist lihtsalt leppima, tegema tublisti trenni edasi. Tervislikult toituma ja andma aega. Küll kunagi need cm ka jalgadelt kaduma hakkavad ;-) Jooksmist ma aga lõpetada ei suuda, sest see tõesti on just see trenn, mis annab mulle kõige suurema õnnetunde ja paneb mind unustama probleeme ja pingeid- see on minu jaoks teraapia :-) 


2 kommentaari:

  1. Olen värske uudistaja su blogis, seega pole kõiki postitusi läbi lugenud, aga kas sa jooksed väljas või sees masina peal? Mul endal ka jooksmisega selleks aastaks plaanid ja ei suuda selle külmaga välja jooksma minna...

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Hetkel ikka masina peal myfitnessis :) Kevad/suvi/sügis käin väljas jooksmas :)

      Kustuta