pühapäev, 22. juuni 2014

Lillepeenarde ajalugu

See postitus tuleb siis aia arengust, ehk mis siis seis praeguseks on. Mis on tehtud võrreldes maja ostmise hetkest.....

See pilt siis pärineb päris algusest, natuke juba kaevatud.  


Ja pärast siis
 (praeguseks muidugi pilt hoopis teine jälle :-D. See siis esimene lillepeenar)Hiljem sai tehtud ka teine lillepeenar, kuna esimene jäi juba väikseks. 
See pilt on teisest lillepeenrast peale valmimist, ehk midagi sinna istutatud väga veel ei olnud. See koht teisele peenrale sai valitud seetõttu, et siis on teise korruse aknast (meie tulevasest toast) ka lillepeenar näha ja lisaks on ta osaliselt varjus, kuna seal kasvab kohe juures õunapuu. Osa lilli vajab pigem varjus olekut ja seetõttu saigi see peenar just sinna tehtud :) 


Lillepeenar nr1-l on suur osa rooside all. Just seda osa olen ma seal pidevalt natukese haaval laiendanud, sest roosid on endiselt mu lemmikud aialilled. Täna sain lõpuks nad ka pritsitud lehetäide vastu, sest need kurjamid sõid praktiliselt juba augud sisse nii lehtedele kui õitele ja kergemad tõrjevahendid nagu Fairy ja Roheline seep nende vastu ei aidanud, nii et tuli kasutusele võtta ikka päris mürk :-D  
See pilt tehtud kevade poole, nüüd juba roosikesed suuremad :)


Ja nüüd siis veel mõned pildid. Need on tehtud täna. Suurem osa lilledest on selleks aastaks istutatud ja eks vaikselt saab neid ikka sätitud. Samas on peaaegu kõik praegused lilled püsikud, nii et neile peabki jätma natuke kasvamis ja paljunemis ruumi. Lisaks katsetan ka mustikate kasvatamist. Udupeen oleks võtta ju oma ajast mustikaid :-D. Istutatud sai kolm erinevat sorti Kännasmustikat, nii et marju peaks tulema erineval ajal ja kõik natuke erineva maitsega ka. Eks siis näha ole, kas õnnestub ;-)

Kindlasti on järgmine aasta aias juba ilusam, sest siis on kindlasti kõik lilled juba kasvuladva käte saanud ja oluliselt suuremad ja uhkemad kui nad nüüd äsja istutatult on. Igastahes on aias müttamine ja oma esimese päris enda lillepeenarde kujundamine minu hetkeline lemmiktegevus.

Nüüd üritan aga siia natuke tihemini kirjutada, sest siis ei teki nii pikki postitusi, aga praegu peaks järg käes olema igastahes :-D.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar