pühapäev, 22. juuni 2014

Maja teemal siis UpDate, ehk mis on tehtud ja mis üldse esialgu oli...

Meie maja, mille uhked omanikud oleme siis alates aprillist, on ehitatud aastal 1935. 
Tegemist on lihtsa ja üsna levinud 3 toalise palkmajaga. 
Kui meie ta ostsime, oli seis üsna nukker. Viimane remont oli seal toimunud 70ndatel. Aknad olid teibiga "parandatud" ja ühes kohas puhus põranda juurest ka tuul sisse. 

Maja ostmise hetkel


(Pildi allikas kv.ee)


Põrandatest natuke lähemalt: 


Algselt mõtlesime säilitada ka vanad ja ilusad laudpõrandad, kuid kahjuks tuli köögi põranda lõhkumisel välja tõsiasi, et kõik põrandad olid tehtud mulla peale ja laagid ja ka enamus põrandalaudu olid täiesti mädad. Vahetama pidime ka terve esimese palgirea, mis oli mõnes kohas ikka täiesti pude, teises kohas natuke vähem, aga kindluse mõttes sai vahetatud terve 1. rida.  

Tänaseks oleme majale uue põranda valanud. Miks otsustasime just betoon aluspõrandate kasuks? Eelkõige sellepärast, et kuna aluspind oli lihtsalt niivõrd ebatasane, siis oleks pea võimatu olnud luua sinna sellised puitpõrandad, mis paari kuu pärast juba kriuksuma krauksuma ei hakkaks. Nii saigi siis muld välja veetud, liiv tasanduseks, siis peno soojustuseks ja armeeritud betoon peale. 


Enne (vanad põrandad.)


Tänane seis
 (betoon põrandad, seinad enamvähem krohvist ja naeltest kõik puhtad)

Tee majani:
Tehtud sai ka teetöid, sest kui meie maja ostsime oli tee olukord selline, et vihmase ilma korral õue peale sõites oli üsna suur võimalus, et jääd mutta kinni. Tehtud sai ka parklaplats, kuhu kunagi tuleb lammutatud küüni asemele garaaz ja puukuur. Kanalisatsioon ja veevärk: 

Kanalisatsiooni lahendasime septiku ja imbväljakuga. Vesi majja tuleb salvkaevust ja kuna meie kaev on 16m sügav siis kasutame puurkaevu pumpa. Tuppa tuleb hüdrofoor, ehk siis mingit lärmi ei tohiks toas väga olla, mis oli ka esmatähtis, sest meie pisike preili kardab vanaema juures allkorruse vetsus käia, kuna seal on selline pump, mis hirmsasti lärmab. 

Maja soojustamisest: 

Maja otsustasime soojustada puistevillaga. See on palkmajale kõige parem lahendus, kuna palgid on ebaühtlased siis puistevill on selline hää asi, et jääb igalepoole ühtlaselt. Sinna kuhu on rohkem vaja sinna teda ka rohkem läheb. Puistevilla peale läheb tuuletõkkeplaat ja sinna peale siis laudvooder. Aknad on meil ka juba ostetud ja ootavad ettepanemist. Otsustasime plastikakende ehk siis PVC akende kasuks. Lugesime palju ja uurisime ja panime kirja puitakende ja plastakende plussid ja miinused. Aga tuleb välja, et tänapäeva puitaknad on sama õhutihedad kui plastaknad, nii et mingist "hingamisest" nende puhul rääkida ei saa. Mis on puitakende suureks plussiks on see, et nad tõesti on nagu "soojemad" ja kodusemad. Kuid kahjuks lihtsalt selle soojema tunde pärast ei hakkanud me maksma üle 2000 euro rohkem, nii et otsustasime ikkagi plasti kasuks. Eks siis kunagi näha ole, et kas kahetseme ka :-D.

Enamus soojustusreikasid on pandud :) 
Aknad jätame sama suureks ja sama palju kui varem oli, kuna me ei tahtnud, et maja välisilme täiesti muutuks.  Ja siis veel üks kevadisem pilt, kus peal ka pisike perenaine õuna söömas.
Praeguseks kõik pildil näha olevad kännud üles kaevatud koppaga ja pilt üsna enamvähem sile :-DKommentaare ei ole:

Postita kommentaar