reede, 4. november 2016

Minu elu esimene sushi-tegu

1. rull elus sai siis traditsiooniline sushi keeratud, 2. rull oli juba veidi rohkem väljakutset pakkuv Uramaki rull :) 

Minu esimene kokkupuude sushiga oli väga ebameeldiv, aga see jäi ka sinna aega, kus Eestis head sushit veel saada võimalik ei olnudki ja sushi polnud üldse nii populaarne kui praegu. Praegu leiab häid sushi pakkujaid igalt poolt ja sushirestoranide tase on väga kõrge, isegi Tartus :D. 
Minu lemmik koht on siiani olnud Tokyo Sushi ja lemmik sushi on enamasti kana sisaldanud. Olen proovinud ka praetud sushit, mis mulle ka väga meeldis, aga see on üsnagi kaloririkas ja mitte just kõige parem valik, aga vahel harva võib. 

Kuna olen hetkel dieedil ja pean makrosid üsna täpselt jälgima, siis ei ole ma enam saanud väljas söömas käia. Aga kuna isu sushi järele selle pärast ei rauge, siis otsustasin selle tegemist kodus proovida, sest siis saan ju makrod välja arvutada ja selle oma menüüsse sisse panna. 
Täna on mul highcarb ehk siis võib ka öelda laadimispäev, kus süsivesikud on vägagi kõrged valkude arvelt (ehk valke siis vähem kui tavaliselt). Seetõttu otsustasingi just täna selle sushiteo ette võtta. 
Leidsin internetist selle blogi. Kus on tõesti kõik puust ja punaseks tehtud. Riisi keetsin valmis juba eile, sest riis peab olema jahtunud ja teadsin, et kui täna trennist jõuan, siis tahan ju ikkagi suhteliselt kohe süüa :D. 
1. rull sushit sisaldas- riis, külmsuitsu lõhe, avokaado, paprika, kurk, toorjuust karulauguga. 
2. rull sushit - sama, aga kala asemel kana. 
Kui mulle restoranis meeldib selline rohkem, millel riis väljaspool (PS! Sinna läheb palju rohkem riisi kui tavalisse rulli), siis praegu tuli see tavaline paremini välja. Kindlasti tahab see raskem variant lihtsalt rohkem harjutamist, et ta ka esteetilisem oleks, aga tavarulli on oluliselt kergem rullida ja lõigata. Ei ole vaja seda pudenemist nii karta. Kõige rohkem üllatas mind see, et riis tuli tõesti juba esimese korraga välja. Ei tea, et kas algaja õnn või lihtsalt on seal blogis olev õpetus nii hea. Igal juhul soovitan ka teil proovida. Sushi on vägagi toitainete rikas ja headest asjadest koosnev toit ja kui kodus teha, siis on kontroll ka kõigi lisandite osas olemas. 
Ise põdesin ka väga kaua, et mis ikka siis saab kui välja ei tule, et asjad ju nii kallid jne.... Aga näed... isegi mina sain hakkama :D. 

Minu kahe rulli makrod kokku (tõsiselt süsikate rikas toit ikka): 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar