reede, 9. detsember 2016

Lihtsalt valmiv Brita kook kodujuustu ja kirssidega.


Algupärase retsepti leiab siit. Olen alati arvanud, et Brita kooki on meeletult raske teha. Maitse on mulle alati meeldinud ja kas on üldse mõni kook, mis mulle ei meeldiks :D? Selle retsepti juures meeldib mulle see, et see on väga lihtne. Brita koogi retsepte on internetis ja blogides väga palju, aga see on siiani leitud retseptidest kõige lihtsamini seletatud ja kergesti teostatav. 
Kui esimene kord selle retsepti järgi tegin, siis läks kook päris metsa 😀. Kõrbes ära, sest retseptis oli öeldud, et hoida nii kaua, kuni pealt krõbe. Tegelikult piisab tõesti 25minutist ja see besee krõbedus tuleb pärast alles, siis kui põhjad ära jahtunud on. Lisaks on suhteliselt mõttetu mõlemale põhjale mandlilaaste panna, sest see, mis 1. kihiks saab, jääb nagunii katte alla. 

Esimene kord sai ka sisu liiga vähe. Seekord sai liiga palju :D, nii et oma katsetuste põhjal võin öelda, et ideaalne oleks üks 200ml pakk vahukoort, 350g kirsse ja 1 pakk kodujuustu (kasutasin Farmi maitsestamata jogurtiga kodujuustu, sest rasvasisaldus tuleb vahukoore tõttu niigi suur). Mina panin seekordse koogi puhul mehe soovitusel 2 pakki vahukoort ja andis ikka seda üleajavat segu sinna vahele toppida. Eks kui taheneb, siis on muidugi mõnus ja mahlakas, aga kook näeks kindlasti esinduslikum välja kui sisu vähem oleks. Kodujuust annab koogile valgusisaldust juurde ja lisab mahedust. Esimese koogi tegin ilma, aga kodujuust annab nagu sisu. Vahukoor on liiga pehme... raske seletada :D, aga minu arvates see sobib väga hästi sinna. Vahele võib panna ka maasikaid, vaarikaid. Esimesel korral tegin vaarikatega ja seekord siis kirssidega. 


100g makrod on  pildil näha ja need tulid siis minu pandud koguste põhjal, mis on näha MyFitnessPali loodud retseptil: 
Homme on arvatavasti külla minek, nii et loodan, et neile meeldib see kook, sest selle jaoks see ju tehtud sai :). Mulle igatahes jubedalt see vaaritamine meeldib ja ma nii väga loodan, et saan kunagi endale köögikombaini ka, et veel rohkem asju kodus ise teha. Näiteks maapählivõid.... appi kui hea võib see kodutehtuna olla :). 

PS! Abikaasa jõudis ka tüki proovida ja talle väga meeldis seekordne versioon sellest koogist, nii et jee :D. Tuli välja küll :D :D. Ta on väga karm kriitik ja sellist head tagasisidet toidu kohta saab harva :D. 

Ilusat nädalavahetuse algust Teile ja julget katsetamist! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar