neljapäev, 8. detsember 2016

Terve päeva söögid - refeed päev. (Full day of eating- high carb- refeed day)

Mõtlesin teha ka ühest refeed päevast terve päeva söökide postituse. Refeede on erinevaid, minul näevad nad välja sellised, et süsivesikute osakaal tõuseb rasvade ja valkude arvelt, peamiselt valkude.
Makrode eesmärk oli siis: valgud 57g, rasvad 56g ja süsivesikud 300g =1932 kcal
See on tegelikult paras nuputamine, et leida sellised asjad, mis sisaldaksid süsivesikuid, aga vähe rasvu ja valku. Aga etteplaneerimine on suureks abiks. Eks kogemus mängib siinkohal ka rolli ja mida kauem makrosid arvutanud juba oled, seda kiiremalt sellised einemõtted sünnivad. 

Hommikusöök: 
Proovisin esimest korda riisihelbeid ja kahjuks pidin pettuma... suhteliselt maitsetud ja veega tegemiseks need küll ei sobi. Jään ikka oma lemmik 4-vilja helveste juurde. 

12g kultuurmustikaid
120g külmutatud maasikaid (Rimi) 
50g vaarikaid, külmutatud (Rimi) 
50g hurmaad 
Omega 3 õli teelusika täis (Toidulisand) 
60g Nordic riisihelbeid 
7g Loodusvägi mahe kookosõli (täielik lemmik mul ;) ) 
Suur tass kohvi indiapähkli piimaga 





Eine nr 2. peale jalatrenni: 
Refeed päevadel luban endale ka midagi sellist, mida tavaliselt kunagi makrodesse ei mahutaks, sest see oleks lihtsalt makrode raiskamine. Seekord külmutatud jogurtit ei võtnud, vaid käisin McDonaldsis üle 6 aasta ja proovisin McFlurryt Milka-Oreo maitselist. Teenindus oli seal ikka väga kehv, müüja ebaviisakas. Saan aru, et palk on väike, aga võiks ju ikkagi klienditeenindaja olla. Aga McFlurry oli väga hea. Ei usu, et seda enam võtan, sest muud jäätist mahuks tegelikult isegi rohkem, aga noh katsetada ju võis :). 






Siis käisime mehega veel jõulukinke ostmas ja linnas läks üldse üsna palju aega.... seega oli koju jõudes kõht tühi ja kuna magusat kartulit pidin alles ette hakkama valmistama, siis otsustasin söögid veidi ümber mängida. 

Eine nr. 3. 
Suur tass kohvi indiapähkli piimaga 

Rukkipala 56g 
Merevaik 30g 
Atleet cheddar juust 25g 
Kirsstomat 97g
Ja sellest tuli kokku siis grillvõileib- üks minu suuri lemmikuid :) 

Eesti Pagar Puuviljaleib 71g (2 viilu) 







Lõunasöök (tegelikult siis pealelõunat söök juba ajaliselt :D, aga aeg ei olegi tähtis ju tegelikult)
Refeed päeval proovin tavaliselt ka selliseid uusi purgitooteid, mida poes jõllanud olen ning seekord valisin siis järgneva toote. Minu jaoks veidi liiga vürtsikas ja muudel päevadel kindlasti seda enam ei osta. Suhkrut on ka sellistes asjades liiga palju, nii et eks need olegi sellised haruldused minu menüüs. 

3g kookosõli (Looduvägi, mahe) 
150g maguskartul ehk bataat, ahjus küpsetatud (Tõesti soovitan seda proovida. Väga hea süsivesikute allikas ning hea vaheldus tavalisele kartulile) 
170g Magus-vürtsikas köögiviljasalat, Salvest.



Õhtusöök 

150g maguskartul ehk bataat, ahjus küpsetatud. 
3g kookosõli (Looduvägi, mahe) 
30g Magus-vürtsikas köögiviljasalat
70g Extra kodujuust hapukoorega, Farmi. 
60g Praekapsas porgandiga, Põltsamaa. (Selle järgi on ka juba ammu isutanud, aga tavapäevadel ei raatsi süsikaid sellele raisata :D)

Pildi unustasin õhtusöögist teha... liiga näljane vist :D.

TERVE PÄEVA MAKROD KOKKU: 1956Kcal  Valgud 57g; Rasvad 56g; Süsivesikud 299g 
(MyfitnessPal andmetel)

NB! Ma ei avalda oma makrosid selle jaoks, et te neid kopeeriksite, vaid pigem seetõttu, et tahan lihtsalt eineideid jagada! Kõigi makrod on erinevad ning individuaalsed. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar