esmaspäev, 30. jaanuar 2017

Marjadega rosinakissell/ Thickened juice with berries and raisins


(English recipe is below) 
Kuna varsti paistab juba kevad ja seejärel uus marjaaeg peale tulemas, siis vaatasin ka mina külmkapi sisu üle, et palju veel "hävitada" vaja on. Külmunud marjad on talvel suureks väärtuseks ja kindlasti tasuks neid kasutada oma toitudes. 
Ma ei ole kisselli juba ammu ammu teinud ja viimase teo ajal aitas ka ämm nõu ja jõuga, nii et see oli esimene kord oma peaga teha. Sain ära kasutada marjade "pärad", mis kappi olid jäänud ning rosinaid ostsin lisaks. Perele väga meeldis ja ise kasutasin seda ka ühe vahepala juures lisandina kreeka jogurtile (metsmaasika maitseline, Almalt) ja kohupiimale. Peale veel veidi mandleid ja imeline ning toitaineterikas vahepala saigi valmis. Võite panna täiesti enda soovil asju sinna sisse, aga jagan teiega täpseid koguseid, sest nende põhjal arvestasin 100g makrotoitainete sisalduse sellele kissellile. 

Koostisosad: 
2l vett (tunde järgi, oleneb, et palju asju sisse panna ning kui paksu kisselli soovida) 
220g rosinaid
240g mustikaid 
105g pohli
72g suhkrut (pruuni) (Jällegi maitse järgi. Kuna kasutasin pohlasid, siis pidin veidi rohkem panema)
5sl (56g) kartulitärklist 
1- 1,5tl kaneeli 
(Pärast valmimist tuli kisselli kogukaaluks minu tehtud versioonil 1969g) 


Tegemisõpetus: 
Loputa õrnalt rosinad ning pane koos marjadega ja veega keema. Kui vesi on keema läinud, siis keetsin (panin taimeri) mina umbes 10 minutit veel, kuniks rosinad tundusid juba pehmemad. Keetmise lõpufaasis lisasin suhkru ja kaneeli ning segasin korralikult läbi, et suhkur lahustuks. 

Sega kartulitärklis vähese külma veega eraldi kausis ning kui marjad ja rosinad on keedetud, võta pott tulelt ning nirista kisselli pidevalt segades kartulitärklise ja vee segu. Pane pott tulele tagasi ja sega kuni mulksumiseni. Ära päris keema lase enam! 

Tõsta kaussidesse või jäta lihtsalt seisma/jahtuma. Head isu! 


Ingredients:
2l water (depending on how much berries you put in/how thick you want it)
220g raisins
240g blueberries
105g cranberries
72g brown sugar (to taste, as I used cranberries I put in a little more to balance the sourness)
5 tbsp or 56 g potato starch
1-1,5 tsp cinnamon

Instructions:

Rinse the raisins. Combine with other berries and water, then boil. After the water started boiling, I let everything boil for about 10 minutes until the raisins seemed softer. Towards the end phase of boiling, I added the sugar, cinnamon and stirred throughly for the sugar to dissolve.

Combine the starch with a little bit of cold water in a separate bowl. When the berries/raisin mixture has been boiled, remove the pot from the stove and pour in the starch/water mixture slowly while stirring.

Place the pot back on the stove and stir until it starts to slowly bubble again but do not heat it up to a full boil. 

Serve into bowls or leave it to cool.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar