reede, 20. jaanuar 2017

Proteiinipulbrid- mida mina soovitan? / Protein powders


Nagu võib juba minu instagrami ja blogi vaatamisest aru saada, olen ma suur pudrufänn. Ma söön putru igal hommikul, sest teen enamasti kohe peale seda trenni. Kui trenn on õhtupoole, siis eelistan hommikusöögiks omletti süüa, sest siis jääb rohkem süsivesikuid õhtuks. 
Ma ei kujuta oma putrusid enam ilma munavalgete ja proteiinipulbrita ette. Usun, et isegi kui dieedil ei oleks, siis kasutaksin ikka neid tooteid, sest need teevad pudru lihtsalt nii kreemiseks ja maitsvaks ning variante on nii palju, et ma tõesti ootan õhtuti neid pudruhommikud- päeva kõrghetk :D :D. 
Tahan jagada teiega proteiinipulbreid, mis on minu lemmikuks kujunenud ning mille olen ise järele proovinud. Usun, et see postitus tuleb väga õigel ajal, sest kui vaadata MyBody FB lehekülge, siis on neil hetkel ka väga hea sooduspakkumine ning lisaks leiate sealt ka hea retsepti. Siinkohal tahangi öelda, et proteiinipulbri kasutusvaldkondi on nii nii palju, et igal inimesel, kellel on vaja valgukogust dieedis suurendada, peaks olema üks pakike kapis alati kasutada ;). 
Lisaks tahan mainida, et mina ei pea enam vajalikuks neid lihtsalt kokteilina juua ja seetõttu ongi minu soovitused eelkõige selle põhjal, et kuidas need toitudes maitsevad. Nüüd siis soovituste juurde: 

1. Self Whey SHAKE proteiinipulbrid- Selle firma tooted leidsin MyBodyst, sest otsisin odavamat alternatiivi Hera80-le. Ta on tõesti odavam, aga kvaliteedis väga alla ei jää. Esimesena proovisin seda toodet- maapähklivõi šokolaadimaitselist ja pean tunnistama, et kuigi see pakend on 400g suurem kui Hera80 omad, siis sai see mul palju rutemini otsa :D :D. Tõsine lemmik ja seguneb pudruga imehästi. Küpsetamiseks see ei sobinud (jäi mingi kõrvalmaitse juurde ja ei kerki ka üldse) ja seetõttu otsustasin seda proovida- SmoothChocolate. Nüüdseks olen SmoothChocolate Whey Shake´iga putru teinud (üleval olev pilt) ja ka pannkooke (eelmine postitus) küpsetanud. Proovisin nüüd vahvleid ka teha, aga ei kerki üldse ja jäävad sellised lödid, nii et kahjuks ei ole ta ikkagi küpsetamiseks nii hea kui hera80. Pudrus segunevad Self tooted palju paremini kui Hera80. 

Järgmiseks sooviksin ära katsetada kookose-maitselise proteiinipulbri, mis on magustatud Steviaga ehk siis naturaalse suhkruasendajaga. Ja lisaks mainin ka ära, et olen ka selle proteiinimagustoiduga Selfilt (Protein Mousse) üli üli rahul ja see teeb küll pika puuga Fast´i proteiinipuddingule ära... vähemalt minu maitseeelistuste kohaselt :). 2. FAST HERA 80- Need olid esimesed proteiinipulbrid, mida mina proovisin. Nendega on mul nii häid kui halbu kogemusi, aga samas on halvad kogemused vaid seetõttu, et lihtsalt see maitse ei sobinud minu maitseelistustega kokku (Maasikas tüütas ruttu ära, aga muidu oli väga hea). Lisaks mainin ära, et need on oluliselt magusamad kui Selfi pulbrid, samas ei ole ma Selfilt veel näiteks maasika oma proovinud. Pudrus mõjuvad eriti hästi Kreemiküpsise-maitseline ja mustika-vanilje-maitseline HERA80. HERA-t on kõige mõistlikum tellida FitShopist või osta MyFitness spordiklubist ;). Kuigi need on kallimad kui Selfi tooted, siis usun, et mustika-vanilje oma tahaksin mingi aeg kindlasti uuesti kasutada ja kreemiküpsise oma ka, sest veidi isegi igatsen nende kreemisust, mille nad pudrule andsid. Neid kasutasin ma ka kokteilina joomiseks ja kui ka Teie soovite neid kokteilina tarbida, siis soovitan mustika-vanilje maitset. Sellele võis ka väga palju vett lisada, aga maitse ei kannatanud üldse. Hera80 on küpsetamisel asendamatu, sest kerkimine on parem kui Self toodetel. Pudrus kahjuks nii hästi ei segune kui Selfi omad. 


Mida jälgida valgupulbri ostmisel? 
 • Esiteks seda, et kas Te üldse vajate seda? Mina praeguseks tarbin valgupulbrit vaid seetõttu, et oma puder magusaks saada. Muidu saaksin vabalt oma keha jaoks vajaliku valgukoguse ka "päris" toidust kätte. Valku pole mõtet ka üle tarbida, sest liigne valk kurnab neere, sest see väljutatakse uriiniga. 
 • Ärge valige valgupulbrit, kus on imelikult suur rasvasisaldus- ma ei leidnud praegu enam seda artiklit, aga kui ise tegin uurimistööd, et mille järgi valgupulbreid valida, siis oli see kusagil kirjas, et rasva pole valgupulbris kindlasti vaja liigses koguses. 
 • Tehke uurimistööd- vaadake koostisosi ja makrosid ning võrrelge erinevaid pulbreid omavahel. Ärge usaldage uisapäisa või pimesi, vaid saage ka ise aru, et milline toode tõesti TEIE vajadustega kokku läheb! Valik on väga suur ja seetõttu on otsust teha raske. Mina olen väga palju erinevaid proovinud ja seetõttu tahtsingi selle postituse teha, sest need 2 on sellised valgupulbrid, mille oma uurimise põhjal olen heaks kiitnud. Kindlasti on maitsed erinevad ja kehad ka, aga minule on need tooted hästi mõjunud siiani :). 
Kokkuvõtteks Hera80 VS Self Whey Shake
Vali Hera80 kokteili ja küpsetamise jaoks, kuid pudrulisandiks ja küpsetamisel (kui toode ei pea meeletult kerkima, nt proteiinipallikesed, Wheytella) vali kindlasti Self Whey Shake- maapähklivõišokolaadi maitselisest paremat lihtsalt ei ole :)! 

4 kommentaari:

 1. Kas oled teinud või plaanid lähiajal teha mingit kooki tassis, mida saab teha mikrolaineahjus? Kui jah, siis palun jaga siin ka retsepti. Endal olemas see maapähklivõi šokolaadimaitseline pulber, mida saaks kasutada, aga head ideed pole ja pole varem proovinud sellist asja teha ka.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Olen mõelnud küll, aga seni pole head mõtet tulnud, et kuidas see täpsemalt lahendada. Aga see on kindlasti hea mõte sellisel viisil ka katsetada proteiinipulbriga ;).

   Kustuta
 2. Katsetasin ja mõtlesin, et kirjutan sulle ka, et saaksid ka järgi proovida :) Kloppisin tassis ühe muna lahti ja lisasin 15g self maapähklivõi šokolaadimaitselist pulbrit, veidi küpsetuspulbrit, 5g kookosrasva ja 1 spl Alpro indiapähklipiima. Kloppisin kõik ained segamini ja panin mikrouuni 1,5 min :) Rohkem ajaliselt küll pole vaja, usun, et 1 min ka piisav. Maitse oli üllatavalt hea ja kokku ainult umbes 190 kalorit selle koogi kohta. Usun, et banaaniviilude ja proteiinipudingu/jogurtiga oleks veelgi maitsvam. Kui järgi proovid kunagi, siis võid kajastada, kuidas välja kukkus :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Suur tänu retsepti eest ;)!! Kindlasti võtan selle kavasse. Mul saab maapähkli oma küll kohe otsa, aga usun, et SmoothChocolate´iga saab ka kindlasti väga hea.

   Kustuta