reede, 3. veebruar 2017

Jaanuarikuu kokkuvõte ja Laimi-kohupiimakook


Jaanuarikuu sentimeetreid ma veel mõõtnud ei ole ja kaalu kaotasin ka vaid mõned sajad grammid.
Nii, et üleval olev pilt on siis näitamiseks, et ma endiselt treening 5x nädalas ja ka "split" on sama ehk 2x jalad ja 2x selg+ käed ja rind on ka seljaga koos. 

Kaalu mitte langemine terve kuu vältel on ka põhjuseks, et miks otsustasin prepi pooleli jätta ning hoopis vaikselt kasvatusfaasi liikuma hakata. Lihtsalt keha ei teinud enam koostööd ja liiga nibin nabinaks oleks kevadeks vormi saavutamine muutunud. Probleem oli tegelikult selles, et defitsiidis ja kaalu langetanud olen ma praeguseks juba aasta jagu.... see on väga pikk aega ja selletõttu ei taha mu keha enam naljalt rasva loovutada. Prep venis minu jaoks lihtsalt liiga pikaks. Kui silmas pidada, et 25 nädalast võistlusdieeti peetakse juba pikaks, siis mina olen praeguseks "dieedil" olnud juba 40 nädalat. Jah, suvel oli mul ka üks 3 päevane Saaremaal käik, kus ma makrosid ei lugenud ja panin YOLO-t söömise koha pealt, aga ikkagi....Tasub meeles pidada ka seda, et oma pikkuse kohta olen ma hetkel ideaalkaalus, nii et sellest alla saamine ongi väga raske. See oleks kindlasti võimalik olnud, aga oleksin pidanud üsna äärmusesse lõpuks laskuma ning seeläbi oleksin kindlasti ka palju väärtuslikku lihasmassi kaotanud. 

Kuna ma uuesti prepiga alustan? Ei oska öelda, sest kõik oleneb sellest, et kuidas mu keha reverse ehk siis tagurpidi dieedile reageerib ja kui palju leanbodymassi ehk siis rasvata lihasmassi mul kasvatada õnnestub. Eks kindlasti tuleb ka rasva juurde, aga me tõesti (ma tõesti) üritame seda võimalikult minimaalsena hoida, et järgmine prep oleks kergem ja alguspunkt oleks optimaalsem. Praegu on plaan mai lõpuni kasvatada, et siis oktoobriks lavavormis olla. 
Pühapäeval plaanin ka mõõdud võtta ja progressi pilte jälle teha. Mulle praegu tundub küll, et kehakoostis muutub endiselt, kuigi kaal väga ei liigu, nii et eks piltidelt saab siis vaadata, et kas ainult tundub või on tõesti muutusi silmaga ka näha. 

Eelmine nädal oli mul ka esimene vabaeine üle pika aja, mis kahjuks lõppes minu jaoks üsna halvasti.... Meat Marketis olen ma meeletult pettunud ja see rasvane liha mulle lihtsalt ei sobinud ka. Kui ikka olla pea 9 kuud ainult leani liha söönud ja siis süüa suur "pooltoores" steak, millel rasv oli korralikult küpsetamata ka,,,,, siis njh... Ise olin loll, et seda ette ei näinud.

Reverse dieedi koha pealt on ka kõik väga hästi....isegi liiga hästi. Keha on nagu põlev ahi- viska puid rohkem alla ja leek läheb kohe suuremaks :D. Ehk siis praeguseks olen ma varsti 2200kcal igapäevaselt söönud ja mul on õhtuti kõht tühi :D. Ulme, sest 1930kcal seda probleemi ei olnud. Samas annan trennides ka endast ikka maksimumi ja liigun üldse tegelikult palju rohkem praegu, sest lihtsalt on jälle energiat ja tahet midagi teha.... enne seda olin nagu elav laip, kes vaevu trennid tehtud sai või noh trennis andsin endast 100% ja seetõttu muuks jõudu ei jäänudki. 


Aga tahan jagada teiega ka retsepti (makrosõbralik see kahjuks ei ole :D, aga alati ei peagi olema), mille ära proovisin ja külalistele valmistasin- Laimi-kohupiimakook. Makrod on pildil ja minu pandud täpsed kogused ka pildil. Kasutama pidi täistera nisujahu, aga mina ostsin kogemata vale- durum-nisujahu :D, aga kook tuli maitsev (mina sõin sellest küll ainult 50g, sest rohkema järele isu ei olnud) ja külalistele ning perele meeldis. Tasub proovida ;). Võid paneksin mina ainult veidi vähem järgmine kord, sest purusegu sai liiga "märg" selle koguse või juures. 


UPDATE! 
Restoranis käidud ja tõesti super maitseelamused. Werner on ikka parim restoran Tartus! Hinna ja kvaliteedi suhe on lihtsalt nii paigas ja pigem on isegi odav sellise suurepärase toidu kohta.  Mina võtsin kalkuniburgeri ja lavendlikoogi ning tassi kohvi (Makrod (burgeri ja koogi peale) tulid kokku 937kcal V61g R46g S70g  ).Ülimaitsev! 

Riideid valides tuli mul peaaegu nutt peale.... kaalulangus on tore, sest kõik istub kenasti seljas ja miski ei kisu kusagilt, aga kõik mu vanad kleidid on mul seljas nagu kartulikotid. Seehulgas ka kallid mosaic´ist ostetud kleidid :(. Seetõttu saigi siis see üsnagi mini ja pigem klubikleit selga aetud, sest see oli ainuke, mis päris kott ei olnud. Ka see istus vabalt seljas.... eelmine aasta samal ajal olin selles nagu sardell kiles :D. Harjumist vajab veel ja samas kuidagi ei julge nagu garderoobi veel päris välja ka vahetada, aga midagi pole vist teha.... peab ikka mõned uued riided endale soetama. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar