reede, 10. veebruar 2017

Kodujuustu ja šokolaadi toorjuustukook- retsepti katsetus

Tahan jagada Teiega järjekordset retsepti katsetust. Kuna kapis oli kõik vajaminev olemas, siis otsustasin teha seda kodujuustu ja šokolaadi toorjuustukooki (-Recipe link!) . Algses retseptis on see valge šokolaadiga ja kakaoküpsiste põhjal, aga mina kasutasin kodus olevaid tumedaid šokolaade (mida kodus pudru peale panemiseks hoian/ostan) ja vahtrasiirupimaitselisi küpsiseid põhja jaoks (need said Rimist sooduka ajal ostetud igaks juhuks, sest aeg-ajalt on ikka tore küpsisetorti või kirjut koera teha ning küpsised säilivad kaua). Ausalt öeldes tundub mulle, et valge šokolaadiga oleks kook liiga magus isegi saanud, sest isegi tumedaga on magusus täiesti paras. 

Kodujuustuks valisin jällegi selle, mida ka põhieinete juurde pidevalt lisan- Tere kodujuust jogurtiga (laktoosi ja peaaegu, et rasvavaba). Toorjuustu kasutasin ka lahjemat varianti. Täpsed kogused, mis nende makrode saamiseks läksid, leiate  MyFitnessPal retsepti pildilt :) (Stora odlade bläbär on kultuurmustikad)  
Küpsetamisel panin veevanni ka ikka ahju ja serveerisin kooki kodutehtud soolakaramelli kastmega, mille retsepti leiate eelnevast postitusest :). 
100g makrotoitainete sisaldus on pildil :). Soovitan seda retsepti ka Teil proovida, sest toorjuustu koogi kohta on selle koogi valgusisaldus päris kõrge ja maitse tõeliselt võrratu. Valmistamine oli ka väga kerge ja kiire- tegin selle peale pikka kooli/trenni päeva. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar