pühapäev, 19. märts 2017

Aeglaselt küpsetatud seapõsk ja imemaitsvad ahjukartulid


Restoranides on eelistatud kokad, kes suudavad odavast toorainest luua ülimaitsvaid ja rahvale meeldivaid rooge. Seapõske olen näinud erinevates kokasaadetes ja olen seda juba tükk aega katsetada tahtnud. Selline rebitud liha on mulle alati meelepärane olnud ja kuna elan ahjuküttega elamises, siis peakski tegelikult rohkem ahjus liha küpsetama.
Seapõse kilohind oli reedel Vasula Rotaks lihapoes vaid 1 euro! Liha oli küljes palju ja kamara lõikasin eraldi ära ning küpsetasin ahjus soolaga hästi krõbedaks. Sellega maiustas minu abikaasa. 
Sea põseliha makrod sain MyFitnessPalist ning töötlesin liha siis selliselt, et jätsin ka ikka pekki külge, kuid üleliigse lõikasin ära. Nagu mainisin, siis Vasula põseliha on vägagi liha rohke, nii et "raisku" läks väga väga vähe. 
Täpseid retsepte on raske anda, aga mina tegin niimoodi ja makrod kujunesid siis selle järgi: 
1676g sea põseliha (puhastatult kaalutud) 
382g mugulsibulat 
355g (üks tops) Alma Kreeka maitsestamata jogurtit
Maitseaineid 
Valmista põseliha ette. Lõika üleliigne rasv ning vajadusel loputa liha kergelt üle. Lõika väiksematekst tükkideks (kuid mitte liiga väikeseks). 
Maitsesta (mina lisasin purustatud paprikat, himalaaja soola, vahemere ürdisegu, jahimehe maitseainesegu Santa Maria) ja sega korralikult läbi ning pane veidikeseks ajaks külmkappi maitsestuma. 
Lõika sibul ja sega kreeka jogurtiga kokku (mina kasutasin Alma maitsestamata kreeka jogurtit). Võta põseliha kapist välja ja prae pannil kergelt mõlemalt poolt (väga kergelt, et lihtsalt mahlad kinni võtaks). Pane ahjupotti 1. kihiks sibula ja kreeka jogurti segu, siis kiht liha ja korda kuni kõik on potis. Küpseta madalal kuumusel nii kaua kuni liha on täiesti pehme ja läheb pudedaks segamisel. Mina panin õhtul 19.00 ajal ahju (puuahju) ja võtsin hommikul välja. Üleliigse rasva kurnasin ära, kuid arvestasin seda siiski makrode arvutamisel. 


2769g kartulit (kaalutud puhastatult) 
15g kookosõli
Maisteaineid (mina kasutasin Himaalaja soola, purustatud paprikat, kuiv. tilli, vahemere ürdisegu) 
Koori ja pese kartulid ning lõika sobivaks. Keeda 15minutit, kurna ja seejärel vala kookosõliga määritud ahjuplaadile ning maitsesta ja sega läbi nii, et kartul oleks maitseainete ja kookosõliga segunenud. Küpseta ahjus 200c juures 30-45 minutit, oleneb ahjust. Mina kasutasin ringleva õhu funtktsiooni ja iga 15min järel segasin korraks kartulid läbi, et kõik saaksid endale ikka selle krõbeda pealispinna. Selliselt valmistatud kartulid on ülikrõbedad väljaspoolt ja mõnusalt pehmed seest ning need on ka järgmisel päeval soojendades maitsvad, nii et ideaalsed ka foodpreppimiseks ;). 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar