teisipäev, 15. august 2017

Retsepti katsetus: Juustune makaronivorm suvikõrvitsaga (taimetoit.ee)

Ma ei jaga teiega tihti soolaste toitude katsetusi, sest enamasti keeran mingid pajad ja möksid oma peaga kokku ja midagi erilist nende puhul jagada ei olegi, kuid see retsept on jagamist väärt! 
See retsept vajab veidi rohkem mässamist, kuid kui on võimalik suvikõrvits köögikombainiga riivida, siis jääb suurem vaev ära. Selle retsepti juures kasutasin esimest korda sellist imeasja nagu maitsepärm. Olen seda juba ammu proovida tahtnud, sest selle maitset kiidetakse ning fitness teemalistes instagrammi postitustes näeb seda toodet samuti väga tihti. Olen suur suur pasta armastaja ning teen seda väga sageli...igasuguse möksiga koos ;). See retsept jääb kindlasti minu varamusse ja usun, et hakkan seda rooga aeg-ajalt uuesti tegema. Suvikõrvitsat võib julgesti rohkem panna. Mina panin ka nii palju kui pannile vähegi mahtus ja oleks maitse poolest isegi veel rohkem võinud seda olla....suvikõrvits on lihtsalt üks parimaid köögivilju ja praegu on oma aiast neid ka väga palju saada. 
Pastaks kasutasin jällegi oma lemmikut- täisterapastat Tartu Millilt. Olen teisi ka katsetanud, kuid miski pole seda toodet oma troonilt lükanud minu toidulaual :D. Algne retsept on vegan variant, kuid kuna ma vegan ei ole, siis veidi muutsin seda ning koore asemel lisasin 100g oma lemmik toorjuustu (pildil), mida ostan Rimist (Rimis on parim valik makrosõbralike koostisosi ;) ). RETSEPTI LEIAB SIIT!!  Seal on ka viide paljude teiste suvikõrvitsa retseptide juurde. Sandra Vungil on üldse kõik retseptid väga head ja ma tõesti soovitan tema retsepte kasutada, sest see aitab ka mitte veganil taimetoitu hästi maitsestama õppida ja maitsvaks muuta. Tervislik ja toitaineterikas toit ei tohiks olla igav ja maitsetu! ;) 
Nüüd siis minu pandud täpsed kogused (ja mida muutsin selleks, et saada vähem rammus/makrosõbralikum kõhutäis) , mille abil sain siis 100g makrotoitainete sisalduse: 

500 gram, Täistera penne rigate (pasta) 
9 gram, Kookosõli. Mahe
211 gram, Sibul. Mugulsibul
1266 gram, Suvikõrvits. erinevad liigid
100 g, Cream Cheese vitlök & örter (toorjuust) 
388 gr, The lighter coconut milk (Santa Marialt makrosõbralikum variant, 1 pakk)
33 gram, Maitsepärm (25g sisse ja 8g raputasin pärast peale) 
8 g Light sojakastet (väiksema soola ja suhkru sisaldusega) 
1sl paprikapulbrit 

Hiljem serveerisin antud rooga koos ahjus prepitud kanafilee, kodujuustu ja värske salatiga (tomat, kurk ja paprika). 
Maitsepärm on tõeliselt hea leid....see lõhnab juba ülihästi ja on nii mõnusalt juustune/pähkline...tõeline maitsepomm ;)! 

100g makrotoitainete sisaldus; Kiudaineid 2,7g; Suhkruid 1g; Küllastunud rasvh. 2,1gKommentaare ei ole:

Postita kommentaar