esmaspäev, 28. august 2017

Retseptide katsetused: Domino trühvlid ja toorjuustukook

Domino küpsised on nagu Oreo küpsised ja ühed minu suured lemmikud. Niisama ma neid enam väga ei tarbi, kuid retseptivaramust leidsin 2 retsepti, milles neid kasutatud on. Rimis oli soodukas ja seetõttu ostsin koju suure karbi....ja sellest on vaja ju loomulikult ruttu lahti saada, et see mu nime ei kutsuks seal kapi nurgas :D. Selle postitusega tahan taaskord näidata, et isegi sellised rammusamad asjad on dieedi ajal lubatud. Tähtis on lihtsalt meeles pidada 80/20 reeglit ;).  

See kook valmib kiiresti ja pakub palju võimalusi kaunistamiseks ja seetõttu on sobilik ka pidulikumaks sündmuseks. Mina tegin seda seetõttu, et Domino küpsised olid Rimis soodukad ja järgneva trühvli retsepti olin endale juba ammu salvestanud, et kunagi proovida. Suures Domino karbis on 2x 175g küpsiseid, üks toorjuustukoogi sisse ja teisest siis trühvlid ;). RETSEPT ASUB SIIN! 
Makrosõbralikumaks muutsin selle jällegi seeläbi, et kasutasin Light Philadelphia toorjuustu 3%. Kook sai väga magus, nii et piisas kenasti ka 100g lõigust musta kohvi juurde....nämma! ;) 
Minu kooki läks nende makrode saamiseks: 
180g Selga šokolaadiküpsist 
75g 82% võid
175g Domino küpsiseid
100g Valget šokolaadi (Kalevi maasika ja küpsistega) 
27g Kalevi Pireti šokolaadi ja 168g Kalevi tervete metspähklitega piimašokolaadi 
780g Philadelphia Light 3% toorjuustu 

See kook säilib kaua ja läheb seistes ainult paremaks. Veidi halb oli seda lõigata, sest tegemist on küpsetamist mitte vajava koogiga, aga siiski jäid tükid esinduslikud. 


Domino trühvlid on hea kingiidee. Mina seekord katsetasin neid esimest korda. Kingiks tehes kaunistaksin neid veidi rohkem. Paneks näiteks mandlilaaste või kookoshelbeid ka veel peale. Maitse sai neil lihtsalt üli üli hea, nii et kui enesekontrolli ei ole, siis soovitan selle retsepti proovimata jätta :D....tõsiselt raske oli neid süüa nii vähe kui ette nähtud või kui makrodesse sobitus (muidugi oleks saanud rohkem, aga järgin ikkagi 80/20 reeglit enamasti, sest ei taha tühja kõhtu kannatada+vitamiinide vajadus). Need valmivad ülikiiresti ja hästi lihtsasti. RETSEPT ASUB SIIN! 
Samasuguste makrode saamiseks: 
175g Domino küpsiseid
90g Light Philadelphia toorjuustu
4 vaniljemaitselist küpsist Kalevilt 43g 

Kate: 100g tumedat šokolaadi (Fazer) 
2spl õli (9g kookosõli) 


Soolasteks toitudeks olen viimasel ajal palju suvikõrvitsa toite teinud ja seetõttu soovitan SEDA LINKI (taimetoit.ee blogi), sest enamus nendest retseptidest on järgi proovitud ja tõeliselt maitsvad road! ;) Julget katsetamist!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar