laupäev, 30. september 2017

Retsepti katsetus: Lihtne ja makrosõbralik kohupiima-õunakook (Juubelitordi pulbriga)


Mul on kujunenud juba traditsiooniks igal nädalavahetusel mõni kook küpsetada. Nädala alguses ja sees on lihtsalt nii mega kiire, et ei jaksa küpsetamise või toidu tegemisega tegelda, aga selle jaoks ongi nädalavahetused ja reeded, et järgmiseks nädalaks ettevalmistusi teha. Soolase toidu teen ka alati eelnevalt valmis ja nädalasees lihtsalt kaalun kogused, panen karpi ja võtan loengutesse kaasa. Ette mõtlemine ja planeerimine on edu võti :). Olen niimoodi juba nii harjunud ja selline rutiin on üsnagi meeldiv. Kunagi ei pea kohvikus järjekorras seisma või muretsema, et kas midagi sobivat pakutakse ning kindlasti on enda toidu kaasas kandmine ka palju palju odavam kui pidevalt väljas söömine. Aga nüüd siis koogi juurde :).

Selle koogi retsept oli mul jällegi juba tükk aega tagasi salvestatud, kuid see tundus veidi keeruline. Just need võitükid....et kuidas ma need ikkagi niimoodi paigutan, et makrod oleksid ühtlaselt jaotunud ja kuidas see ikkagi niimoodi üldse valmis saab jne....Aga lõpuks võtsin selle koogi teo ette (suuresti sellepärast, et planeeritud Napoleoni koogi tegu läks liiga sooja toa pärast aia taha :D) ja ei kahtse, sest see kook on tõesti maitsev ja maitselt mõnusalt mahlakas ja mahe ning valmistamine ei olnud ka üldse raske või keeruline. 

Ja makrosõbralikud koostisosad on järgmised: 

1 pakk Vilma täisterajahuga juubelitordi pulbrit (450g) 
452g Õuna (kaalutud kooritult ja tükeldatuna) 
243g Alma rasvatut maitsestamata kohupiimakreemi 
290g (1 toru) Alma 3% maitsestamata kohupiimakreemi 
(Kasutasin kohupiimakreemi pärad ära, mis kapis olid ja Kreeka jogurtit oli mul veidi vähem kui retseptis ette nähtud (hapukoore asemel) ) 
100g 82% võid 
198g muna (4tk) 
100g maitsestamata Alma Kreeka jogurtit (hapukoore asemel) 
21g pruuni suhkrut (1sl) 
kaneel (ei kaalunud) 


100g valmiskoogi makrotoitainete sisaldus: 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar