laupäev, 16. september 2017

Retsepti katsetus: Rikkalik lõhe-juustupirukas


Ma ei ole väga suur soolaste pirukate austaja. Viimati valmistasin soolast pirukat umbes 5 aastat (või isegi kauem) tagasi ja siis .....ütleme siis nii, et ei saanud suurem asi :D. Kui ma juba pirukat söön, siis ikka magusat. Aga tahtsin uuesti proovida, sest olen viimaste aastatega toidu tegemises ikka meeletult arenenud ja eelkõige tänu sellele, et hakkasin makrotoitaineid jälgima ja kõike toite ise valmistama. 
See pirukas....lihtsalt imeline....inglid kõrvus laulavad seda süües :D! Kusjuures ei ole ma väga kala armastaja (lapsepõlves sain ülekülluse sellest), aga see lõhe jääb ahjus lihtsalt nii mõnusalt mure ja hõrgutav, et ma tõesti julgustan seda pirukat proovima! Rikkalik on ta ka väga, kuigi muutsin retsepti veidi makrosõbralikumaks ja asendasin hapukoore Alma Kreeka jogurtiga. 
Mis minu tehtud piruka sisse täpselt läks (sellest siis tulenevad 100g makrotoitained): 
PÕHI: 3dl (181g) Täistera nisujahu 
0,5tl himaalaja soola
140g 82% võid 
Vett mina ei lisanud, sest segu sai piisavalt "märg" niisamagi.

TÄIDIS: 235g (2 pakki) Rimi lõhefileed tilliga 
197g (1 pakk) Estover Hiirte sulajuust
kuivatatud tilli veidi (Santa Maria) 
300g Alma Kreeka jogurt, maitsestamata.
3 muna (183g) 
soola, pipart  


Selle piruka tegin põhitoidukordadeks. Kuna tegemist on väga rasvarohke (valdavalt "head" rasvad) toiduga, siis tegin juurde ka ahjus porgandeid ja peeti (kookosõliga), et natuke rohkem volüümi oleks ja ikkagi kõhu täis saaks. Lisaks panin juurde kodujuustu ja värsket kraami, nagu ikka ;). 
(Alumisel pildil näha minu lõunasöök selle pirukaga) 

Tõsiselt maitsev ja toitev ning lihtne valmistada ;). See pirukas muutis kindlasti minu suhtumist soolastesse küpsetistesse. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar