laupäev, 16. september 2017

Retsepti katsetus: (väga makrosõbralik) Karamelline õunakook


See õunakook sai ülimahlakas ja makrosõbralik. Mulle väga meeldivad sellised lihtsad koogid - kõik ühte kaussi kokku ja ahju ;). 
Retsept sai muudetud taas veidi makrosõbralikumaks ja seetõttu soovingi enda katsetust teiega jagada. RETSEPTI LEIAB SIIT (tegemisõpetus jne...)!

Minu pandud täpsed kogused: 
162g täistera nisujahu (Whole-wheat flour)
77g suhkrut (pruuni) (brown sugar)
1tl soodat (4g) (Baking soda)
2 muna (135g) (eggs)
200g Kreeka jogurtit (Alma, maitsestamata) (Greek yogurt)

1303g Martsipani õunu ( Magusam suveõun; kaalutud kooritult, tükeldatud, vahetult enne taignasse lisamist) (Peeled and sliced apples)
1tl kaneeli (cinnamon) 

Mis on makrosõbralikus? Mida mina selle all silmas pean? 
Minu jaoks on seisneb makrosõbralikus eelkõige selles, et toit sisaldab vähem kaloreid, kuid samas on mikrotoitainete rikkam ja volüümsem. Näiteks täisterajahu kasutamine aitab suurendada kiudaine sisaldust ja seeläbi püsib kõht kauem täis. Kreeka jogurti kasutamine hapukoore asemel aitab vähendada rasva sisaldust ja seeläbi kärbib oluliselt toidu kaloraazi, kuid maitse ei kannata absoluutselt. Ehk siis saab seda kooki süüa suurema tüki ja samas täidab see rohkem kõhtu kui algse retsepti järgi tehes. 
Selline mõtlemine tuleneb muidugi ka sellest, et olen hetkel kaloridefitsiidis ehk siis tarbin vähem kui keha kulutab. See tähendab seda, et kuna saan niigi vähem süüa, siis söödud toit peab aitama mul täita eesmärke- hoidma kõhu täis ja toetama raskeid treeninguid. Aga kes ei tahaks rohkem süüa :D, nii et makrosõbralikud retseptid on kõigile paremaks valikuks ;)! 

2 kommentaari:

  1. No appikene!!! Nii suurepärane retsept ju! Minul igal juhul läheb see katsetamisesse, aitäh, et tegid sellest markosõbralikuma versiooni :)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Aga palun ;)! Tore kui keegi ikka veidikenegi kasu sellest blogi sisust saab. See innustab edasi :)!

      Kustuta