pühapäev, 1. oktoober 2017

Lihtsad ja makrosõbralikud ülepannikoogid - minu pühapäeva traditsiooniks.

Olen katsetanud erinevaid pannkoogi retsepte ja minu vaieldamatuks lemmikuks on siiski ülepannikoogid, sest sinna on võimalik rohkelt sisu lisada ja neid saab koguseliselt ka rohkem süüa ;). 

Pikka aega kasutasin Vilma täisterajahuga ülepannikoogi pulbrit, aga lõpuks mõtlesin ka ise katsetada, et jällegi veidi paremaid makrosid saada ja kontrollida ka suhkru ja lisaainete sisaldust veidi rohkem. Pannkoogid ei ole minu tugevaimaks küljeks küpsetamise maailmas, aga need koogid tulevad isegi mul hästi välja ;). (Recipe link-->)Algupärane retsept asub siin! Mina teen tavaliselt topelt koguse (allpool täpsemad grammid), et ikka kõigile jätkuks ja kui isegi jääb üle, siis saab neid järgmisel päeval ka vahepaladeks teha (näiteks kodujuustu, singi ja juustu sisuga või kohupiima sisuga). 
Minu pandud täpsed kogused: 
4 muna (199g) eggs
6dl  ehk 330g Täistera nisujahu (Tartu Mill) Whole-wheat flour
10dl + veidi tunde järgi lisaks vee-piimasegu, millest 5dl panin India pähkli piima (409g) Cashew milk and water mixture
soola ja veidi steviat (salt and little bit of stevia)

Makrod arvestan nii, et teen kõik koogid valmis, kaalun (seekord siis kogukaaluks 960g) ja panen retsepti luues selle (960) servingute arvuks. Seeläbi ongi hiljem pannkookide kaalumisel 100g = 100 servingut ;). (PS! Olen teinud ka oma retseptide MyFitnessPali lisamise kohta YouTube video, mida vajadusel üle vaadata saate) 

(Küllastunud rasv 1,3g; Kiudaineid 6,6g; Suhkruid 1,6g)
Macros for 100g/ 100g toitumisalane teave

Ühe pannkoogi teen ma tavaliselt alati soolase - kodujuust, juust, broileri- või kalkunilihast peekon või kanafileesink. Väga hea on peanut butter jelly- ga pannkook ehk siis maapähklivõi, moos ja tihti lisan ka banaani viile. Kohupiimakreemi on ka hea pannkoogile lisada, kas siis maitsestamata + maitsestatud Kreeka jogurt (Alma toodangud) või siis mõni maitsestatud kohupiimakreem. 
Laske kujutlusvõimel lennata ja kaunist pühapäeva jätku! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar