laupäev, 21. oktoober 2017

Restoran JOP-i külastus ja (dieedi ajal)väljas söömisel makrode lugemine
Tahan Teiega jagada oma ülipositiivset restorani külastuse kogemust. Mu vanem õde käib üsna tihti väljas söömas või siis kasutab koju tellimise võimalust oma kiire elutempo juures. Tema arvamust usaldan ka, sest tavaliselt meil maitsemeeled ühtivad ja meile meeldivad samasugused maitsed. JOP restorani külastus oli mul juba ammu plaanis, aga mingi hetk põdesin ikka väga seda väljas söömist, sest ei ole tahtnud sellega oma jõupingutusi kaalu langetamises nullida. Selline põdemine on ikkagi mõttetu ja kui tahta, et see elustiil oleks jätkusuutlik, siis peab sellisest ärevusest ja toiduga seotud hirmudest vabanema! 

Olen nüüdseks varsti juba 2 aastat makrosid lugenud ja selle ajaga on mul tegelikult juba üsna hea "silm" ja tunnetus tekkinud. Seetõttu olen ka järjest rohkem kasutanud makrode hindamist/ estimate´imist ehk siis ma ei valmista ise seda sööki, aga otsin MyFitnessPal abiga ligikaudseid toite ja lisan umbkaudu kogused. 

Siinkohal on abiks ka restorani poole pöördumine ja küsimuste küsimine - ma vaatasin nende menüüd ja valisin välja, et mis oleks selline makrosõbralikum valik, kuid samas midagi sellist, mida tõesti tahaksin proovida ja kodus ei viitsiks valmistada :D. Küsisin neilt burgergi valmistuse kohta (see kahjuks makrodesse hetkel ei sobituks) ja küüliku kohta (pilt all). Küülik tehakse seal confit meetodil ja koguse oskasid nad ka mulle öelda...umbes 100g portsjonis. MyFitnesspalis oli selline asi kergesti leitav. Risottole leidsin ka vaste üsna kergesti. Ühesõnaga on kõige tähtsam ette planeerida! Mõtle läbi, et mida sooviksid ja kuidas saaksid siis selle oma makrodesse paigutada. Mina palusin ka kastme kõrvale (sest see on suht puhas rasv ja risotto oli niisamagi väga mahlakas ja ülimaitsev ;) ) ja seda soovitan ka salatite söömisel teha. Siis saate ise kastme kogust toseerida ja ei pea sööma mõttetult palju rasva sisse. 

Magustoiduks võtsin mina tiramisu (alloleval pildil) (ka selle makrod leidsin MyFitnesspalist) ja kuna olen tiramisut ka ise valmistanud, siis oli üsna lihtne hinnata, et kas myfitnesspalis olevad makrod on reaalsed selle koguse peale. R võttis puravikubrülee (üleval pilt) ja ka mina maitsesin seda lusikatäie.........lihtsalt inglid kõrvus, tegelikult ka. Ülimaitsev!! Kõrvale muidugi kohv ;)....super lihtsalt! 
Jäin väga väga rahule selle restoraniga ja kindlasti lähen uuesti sinna. Teenindus oli meeldiv ja toidud tõeliselt maitsvad ja asi ei ole minu "dieedikeeles", vaid ka R-le meeldisid kõik toidud. 

Makrod hindasin siis terve eine peale 811kcal, V34g R48g S61g ja lisaks jätsin veel päevases toitumises igaks juhuks 90kcal ja 20g süsikaid niiöelda "varuks", et juhul kui ikkagi oli kalorirohkem see toidukord. Soovitan selliseid eineid planeerida treeningpäevadele ja nautida toitu! 

Järgmisel päeval näitas kaal selle dieedi kõige madalamat numbrit ja ka nüüd edasi on kaal langevas joones liikunud, nii et kindlasti ei teinud selline eine mu progressile halba. Eelnevalt olen samal viisil sushit käinud söömas ja seda on veel eriti lihtne estimatida ;). 

2 kommentaari:

 1. Kusjuures, mina olin ka ennem selline, kes väga ei julgenud väljas süüa. Nüüd on see hirm nagu üle läinud ja lisan ka tunde järgi MyfitnessPali kogused :) Minu makrodelugemine on kestnud juba pea kaks kuud ja nii põnev on, sest see on minu jaoks täiesti uus maailm, sest varem käis kõik mingisuguse kava järgi. Nüüd söön seda, mille järgi isutab ja olen elujõuline(nii vaimselt kui ka füüsiliselt). Sinu õunakoogid on minu suured lemmikud! :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nii tore kuulda :)! Paindlik dieet sobib ka mulle paremini kui toitumiskava (kunagi sai sel viisil ka elu proovitud...pidasin vist 2 kuud vastu max :D). Kõigile makrode lugemine ei sobi, sest eks see ikka ju seab mingid piirangud, aga kui võrrelda toitumiskavaga, siis on minu arvates ka paindlikust palju palju rohkem ja minu elustiili sobitud see väga hästi :).
   Eks õunakoogi retseptid pärinevad enamasti ikka imeliselt Ragne Värgilt, kuid kuna olen nii kaua juba küpsetanud ja ise süüa teinud, siis see makrosõbralikumaks muutmine käib juba üsna une pealt :D.

   Kustuta