neljapäev, 9. november 2017

Makrosõbralikum variant Kirjust Koerast


Kellele ei meeldiks Kirju Koera magustoit? See tuletab koheselt lapsepõlve meelde - laua ääres ootamine ning marmelaadi tükkide näppamine (mida minu enda laps ka seekord tegi :D) #nostalgia. Minu ema kirjut koera väga ei teinud, aga see on üks mu vanaema lemmik retsepte. Tema nimelt ei tee ühtegi asja retsepti järgi ning talle meeldibki just ise, tunde järgi asjad kokku visata ning tulemus on alati suurepärane - vanaemadele kohaselt ikka :D. 

Mina leidsin selle retsepti taaskord Ragne Värgi retseptikogumikust ning see asub SIIN! 

Nagu ikka, siis muutsin mina retsepti veidi makrosõbralikumaks, kuigi oleme ausad, küpsised on ikkagi küpsised ja nende suhkrusisaldust muuta ma ju ei saa....peaks ehk ise küpsised ka küpsetama? Kas poleks hea mõte - näiteks kaerahelbejahu küpsistest kirju koer.....peab plaani võtma :D. Aga siinkohal mainiksin jällegi ära, et see on maiuspala, mis läheb minu toitumise puhul sinna 20% hulka ja kuna söön palju juurikaid ja muud täisväärtuslikku toitu, siis ei ole mul probleemi piisava kiudaine tarbimisega. Kui kiudaine tasakaal on toitumises (päevases kaloraažis) paigas, siis ei pea suhkrusisalduse pärast ÜLDSE MURETSEMA ;)! 

Miks selline isetehtud Kirju Koera variant parem on? No ikka sellepärast, et saad kontrollida, et mis sinna sisse läheb. Ka marmelaadi valisin sellise just seetõttu, et see on looduslikust toorainest ja ei sisalda meeletult palju igasuguseid E-aineid, mida teiste marmelaadide puhul oli nimekirjas meeletult palju, nii et soovitan just neid marmelaade osta (Maximarketist leidsin). Maitseid on palju palju erinevaid ;)!

Nüüd siis täpsete koguste ja makrode juurde ;): 
Tegin retsepti 2x koguse, et ikka veidi rohkem jätkuks, kuna tegemist pole kiiresti rikneva toiduga.

100g 82% võid 
237g Kalevi apelsinimaitselisi küpsiseid  (SOOVITAN NEID kasutada! Ülihea apelsini maitse)
121g Kalevi šokolaadimaitselisi küpsiseid (kokku peaks küpsiste kogus olema siis 360g) (PS! Jõuluvariandi jaoks kasuta hoopiski piparkooke ;)
80g Alma maitsestamata Kreeka jogurtit 

Õpetuse leiab retsepti lingist! 
100g kohta makrotoitained: 
(sh küllastunud rasvh. 8,6g; Suhkruid 32g)
Sellest kogusest sain siis kaks peenikest toru :). Võib ka ühe suure paksema juraka teha, kuidas ise eelistate. 
Head katsetamist! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar