neljapäev, 23. november 2017

Minu lemmik saiakesed- makrosõbralikud sotšnikud


Sotšnikud ehk vaarakud on minu lemmik saiakesed olnud juba lapsepõlvest peale. Need on need, mida ka praegu dieedi ajal on ilastades vaadanud, aga pole tahtnud makrodesse mahutada, sest no tõesti.... 59g süsikaid 100g kohta....kui palju juurikaid ma saaksin selle eest süüa? :D. Seega võite te ette kujutada minu elevust, kui ma SELLE retsepti leidsin. 

See oli nüüd siis minu esimene katsetus ja järgmisel korral paneksin veelgi rohkem kohupiima sisse, kuigi ka juba praegu suurendasin retseptis olevat kogust. Nad kerkivad omajagu ja lõpuks tundub ikka, et sisu on kuidagi vähe :D, aga muidu oli tulemuseks mõnusalt krõbedad ja väga maitsvad sotšnikud, nii et kindlasti teen neid veel. Kui võrdlete minu tehtud sotšnike makrosid poe omadega /poe omadega , siis näete, et see variant on tõeliselt makrosõbralik ja ausalt öeldes annaks seda veelgi makrosõbralikumaks teha. Järgmine kord paneksin ma taignasse isegi veel vähem suhkrut, sest minu jaoks said need saiakesed veidi magusad isegi, aga ma ootan ka teiste arvamuse ära ;). 100g toitained on siis allolevalt pildilt nähtavad ja lisaks lisan, et 100g kohta on 3g kiuadineid ja 13,7g suhkrut ;). 

Nüüd siis aga selle juurde, et mida täpselt retseptis kasutasin: 

Taigen: 
50g 82% võid 
175g Loodusvägi mahe täisteranisujahu 
50g pruuni suhkrut
0,5tl soodat
48g muna (1 muna) 
3sl ehk 108g Alma maitsestamata Kreeka jogurtit
soola 

Täidis: 
200g Tere vanillimaitselist teralist kohupiima (1 pakk) 
10g kookospalmi suhkrut 
1tl ehk 4g vanillisuhkrut
1sl ehk 43g Alma maitsestamata Kreeka jogurtit 
1sl ehk 10g Kalew nisujahu 

Lisaks läks pintseldamiseks 35g muna ja taigna rullimiseks 35g Kalew nisujahu. Enam-vähem ühesuurused kettad sain mina shablooni kasutades - tegin sirkliga küpsetuspaberile 10cm läbimõõduga ringi ja lõikasin selle välja ning lõikasin selle järgi taignast kettad ;). 

2 kommentaari:

  1. Nonii, läheb vist nädalavahetusel tegemiseks :)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Jee ;). Loodan, et meeldivad. Mul isegi laps sõi 2 tk ja ta ei söö peaagu kunagi minu tehtud toite. Või noh pean talle nagu eraldi tegema ja kõik komponendid peavad selgesti eristatavad olema :D...aga need talle väga meeldisid. Tahtis ainult tuhksuhkrut rohkem peale, sest see oli ära sulanud, mida veidi kaunistuseks panin :D.

      Kustuta