reede, 1. detsember 2017

Kohevas kuues kartuli-küüslaugupuder


Selle toidu algretsepti leiate SIIT! Ragne Värgi retseptivaramust leiab imeliste küpsetiste retsepte, aga ka väga palju soolaste argitoitude retsepte. Seetõttu olengi endiselt arvamusel, et toitumiskavade järgimine on nii igav ja mõttetu. Kasutades makrode lugemist on võimalused ju piiritud. Retsepte internetis on ju meeletult palju, nii et mitte kunagi ei peaks igav hakkama. Lisaks tekib aja jooksul ka juba tundmus, et milliseid koostisosi retseptis muuta/kohandada, et valmiv toit paremini just Sinu eesmärkidega kokku läheks ;). 

See puder sai tõeliselt kohev ja küüslaaugu mekk on nii mõnus ja sobib ülihästi kartulile lisandiks. Seda retsepti kasutan kindlasti veel ja teinekord panen ehk porgandit ka juurde. Olen varem ka kartulile erinevaid juurikaid veel lisaks pannud, aga või ja toorjuust ning ahjus röstitud küüslauk teeb selle kõik lihtsalt ideaalseks ;)! 

Nüüd siis minu muudatuste juurde, mida retseptis tegin, et saada just selliste makrodega toit: 
(PS! Mina teen alati toidu mitmeks päevaks ette ja söön tavaliselt lõuna- ja õhtusöögiks sama toitu, veidi erinevates kogustes lihtsalt) 

3387g kartul (kooritult, puhastatult kaalutud) 
60g küüslaauku (koos koorega kaalus 67g ja võtsin ümbes -7g maha siis sellest) 
400g Rimi sügavkülmutatud lillkapsast 
169g (1 pakk) Karums toorjuustu maitserohelisega (leid Maximast) 

(sellest kogusest sain kokku 3765g putru) 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar