neljapäev, 21. detsember 2017

Tõelised maitsepommid-Bataadi kodujuustu hakklihakotletid/ Healthy and protein rich sweet potatoe and minced meat cutlets


Nädalavahetustel püüan teha sellist toitu, mis paneks mu maitsemeeled plahvatama ning annaks võimaluse süüa vahelduseks ka muud karbilõunatele. Nädala sees on minu jaoks eelkõige tähtis see, et toitu oleks kerge kaasa võtta ja soojendada, kuid kuna nädalavahetustel on kodu köök kergemini kätte saadav, siis jätan sellised käigupealt söögid just nädalavahetusse. 
Seekord plaanin teha jälle makrosõbralikke burgereid ning eelistan kotleti alati ise teha. Kuna see kotlet sai nii imehea, siis pean Teiega seda retsepti jagama ning siis jääb see ka mulle endale siia kenasti alles ja saan vajadusel tulla ning meelde tuletada selle valmistamise. 

Koostisosad/ Ingredients:
2 pakki ehk 615g Delikatess Hakkliha (või muud meelepärast)/Minced meat  
1 suurem ehk 334g kooritud ja riivitud Bataati / grated Sweet potatoe 
1 ehk 57g muna/ whole egg 
1 pakk ehk 210g Kodujuustu soolakurgi ja tilliga/ Cottage cheese 
40g (minu suur lemmik) Cheddar juustu/ Grated cheese (I used cheddar) 

Maitseained (mina kasutasin kuivatatud peterselli, hilmalaaja soola, sibulahelbeid, paprikat, kuivatatud tilli) /Seasoning - salt, pepper, parsley.

Valmistamine: 
Koori ja riivi toores bataat. Sega kõik koostisosad kokku ja maitsesta segu. Vormi enam-vähem ühesuurused (küpsevad siis ühtlaselt) kotletid käe vahel ja pane paberiga kaetud ahjuplaadile. Küpseta ringõhu reziimil 200c juures umbes 25 minutit ja seejärel alanda kuumust 150c peale ja küpseta tavaprogrammiga veel umbes 10-15 minutit, vastavalt soovitud küpsusastmele. 

Preparation:
Cream and grate raw sweet potatoe. Mix all the ingredients together and season the mixture. Shape the cutlet (coagulate evenly) between the hands and place on a paper coated oven board. Bake at circulating air program temperature at 200c for about 25 minutes, then bring the heat to 150c and bake with a normal program for about 10-15 minutes, according to the desired degree of maturity.

I use these cutlets to make macrofriendly and healthy burgers ;)! 
100g valmis kotleti toitumisalane teave/ Macros for 100g: 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar