esmaspäev, 1. jaanuar 2018

Detsembrikuu kokkuvõte, esimene poseerimistreening,Taukari kontsert + Oivalise külastus Tallinnas

Alustame siis Taukari 29.12 toimunud kontserdi muljetest. Minu tütar on suuuuuur Taukari fänn ja ausalt öeldes on ka minul suhteliselt kõik tema laulud peas :D. Ostsime piletid juba ammu ammu ja saime seega kenasti päris head istekohad. See oli minu jaoks esimene kord elus Saku Suurhallis käia...vähemalt minu mäletamist mööda. Kontsert oli ülilahe ja lisakülalised olid ka toredad. Tõeline elamus, mis väsitas meeletult ja tagasi sõitmine oli tegelikult väga kohutav. Jõudsime õnneks ikkagi kella ühe paiku öösel elusalt ja tervelt Tartu ja nii kui pea patja puudutas, jäin magama. 
Keha oli omadega täiesti läbi, sest päeval olin käinud ka elu esimeses poseerimistrennis Janika Aavamäe juures. Poseerimine on meeletult raske. Tundsin lihaseid, mida varem kunagi aktiveerida pole suutnud ja selg on siiani veel hell, aga mul on NII HEA MEEL, et lõpuks käisin. Nüüd pean harjutama, harjutama ja veelkord harjutama! Kindlasti käin suvel veel ja siis saan ka arengut näidata. See oli väga suur eneseületus tegelikult minu jaoks. Esimest korda bikiinides, kingades ja täiesti võõra inimese ees. Ma tean, et mu poseerimisoskus on hetkel null ja keha oli selle nädala trennidest nii väsinud, et tõesti oli raske, aga kuna Tallinnasse oli asja, siis tahtsin need kaks asja ikkagi ühendada omavahel. Nüüd tean vähemalt, et millised poosid minu kehale sobivad - millisele jalale raskus kanda, kuidas selg peaks välja tulema ja mis harjutusi teha selleks, et kunagi see mind-muscle ühendus luua, kuidas hoida oma käsi jne..... See on nii oluline osa sellest lavapoolest, sellest spordist ja mul on hea meel, et sügiseni on veel nii palju aega, sest mul on vaja veel suuuuuuuur töö selles vallas ära teha. Nüüd hakkan süstemaatiliselt iga nädal harjutama, et arengut selles vallas tuua. 


Lõpuks sain käia ka Oivaline Tervislik Tort kohvikus, mida nii paljud inimesed kiitnud olid. Ka minul jätkub kiidusõnu, sest koogid olid tõesti väga maitsvad, kerged ja ei andnud sellist mega suhkrulaksu, mis tavaliselt näiteks Werneri kookide puhul tekib. Maitsesime Kirsi-šokolaadi, Laimi-kookose ja Banoffe tordilõike. Laimi-kookose oli ülikerge maitsega, banoffe oli magusam ja kirsi-šokolaadi oma sain lusika täie R käest maitsta ja mulle tundus see väga hea, nii et järgmine kord võtaks ka selle terve tükina endale.  Kohv oli seal ka hea, aga väga kallis. 3 eurot pisike tassi eest....no jah :D. Aga kindlasti külastaksin neid jälle või ostaks kojugi kaasa ;). Muud selle päeva toidud võtsin ka endaga kaasa ja koogid arvestasin eelnevalt juba MyFitnesspaliga endale päeva toitumisse. Oivalise suur pluss ongi see, et neil on kõigi toodete makrotoitained teada (nii Wolt lehel kui ka nende enda kodulehel), nii et saab südame rahuga ka dieedi ajal nende torte nautida. 

Treeningute kokkuvõte. 
Aasta kokkuvõtte on siis Garmini keskkonnast tehtud pildil näha. 

Detsembri kokkuvõte
Treeninguid: 26 
Ajakulu: 38 tundi 
Põletatud kaloreid: 16,372 kcal 
Kaalumuutus: -1,5kg 

Kaal seisis väga pikalt paigal mul ja treener otsustas kalorid tõsta 2300kcal peale. Kirjutasin eelmises kokkuvõttes ka, et kaal seisab ja nüüd ei tea, et mis edasi saab. Sai see, et sain ühe intervallidega kardio juurde ehk siis ühel päeval nädalas pean tegema 2 trenni - tavapärase kardio + lihastrenni ja eraldi siis intervallidega kardio (muud trennid samad). Nüüd on kaal jälle langenud ja keskmine kaal langes ka sel nädalal (pühadest hoolimata). Kusjuures peale 1. jõulusöömaaega langes mu kaal järgmisel päeval -1kg jagu :D, nii et üllatus hommikul kaalule astudes oli suur. Sain sellest kaaluseisakust üle tänu sellele veidi rohkem söömisele. Järgmine päev sõin ka oma soovi järgi, aga kuna olin Rakveres hommikul, siis kaalule astuda ei saanud ja järgmisel päeval oli ikkagi +1kg kaalu peal, aga samas oli ka raske jalapäev sellele eelnenud. 

Kokkuvõttes saan öelda, et jäin ülimõistlikuks jõulude ajal, aga samas ei keelanud ka endale midagi. Kõhuvalus ei ägisenud, alkoholi ma nagunii ei tarbi...võtsin vaid paar veinilonksu uue veini maitsmiseks. Kirjutasin aasta kokkuvõttes ka seda, et olin väga ärevil selle vabaduse osas, aga see kõik tõestas mulle, et mu mõtlemine ja suhtumine toitu on ikkagi jäädavalt muutunud. See on minu jaoks nii suur võit ja olen selle üle väga õnnelik, et ei pea enam toidu osas ärevust tundma. 
Aastavahetusel sõin täielikult makrode järgi eelnevalt prepitud toitu. Miks? Sest mul ei olnud mingit põhjust muudmoodi süüa. Olin lihtsalt kodus, rahustasin koera ja veetsin perega koos rahuliku õhtu. Lisaks olen ka seljaga endiselt hädas ja tegelikult käisin laupäeval isegi EMO-s, sest selja tõmbas trennis nii kinni, et pildi võttis eest mustaks... :/. Täna juba palju parem, aga pean ikkagi veidi ennast tagasi hoidma ning hakkama iga 3 nädala tagant ikkagi spordimassaažis käima, sest keha lõhkumine on korralik trennidega ja ma ei taha ju mingeid kroonilisi seljaprobleeme endale. Poseerimine on ka väga kurnav seljale. 
Treeningus muutsin eelmisel nädalal ka harjutusi endal ja veidi muutus ka harjutuste tegemise järjekord, aga sellest kirjutan järgmise kuu kokkuvõttes pikemalt ehk. See postitus niigi juba väga väga pikk :D. 

Kaunist uut aastat Teile kallid lugejad! 
Ootan, et see tuleks edukas ning kõik eesmärgid saaksid täidetud. Soovin Teile rahu hinge, enesearmastust ja teotahet nende eesmärkide saavutamiseks! Ärge vaadake tagasi halvale, aga ärge unustage ka õpitud õppetunde ;)! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar