neljapäev, 18. jaanuar 2018

Kodutehtud pitsa (lihtne pärmitaignast pitsapõhja retsept)

Mul on pitsa, sellise päris pitsa, isu olnud juba tükk tükk aega. Instagrammis ilastamises sai mul kõrini ja kuna nüüd makrod kõrgemal on, siis otsustasin ka ise pitsat teha. See pitsapõhi on kuivpärmiga ning soovitan seda kindlasti järgi proovida. Suur suur pluss on selle põhja juures see, et selle saab valmis teha ning portsude kaupa pallikesed sügavkülma pista (peale kerkimist!) ja 1-2 päeva säilivad need ka tavakülmas. Mina jagasin selle koguse 5ks, aga kui soovite paksemat põhja, siis soovitan 4ks jagada. Minul oleks 4ks jagamise puhul makrode jaotamine veidi keerulisemaks läinud, seega jagasin 5ks :). 
Minu pandud täpsed kogused: 
250g Kalew tüüpi nisujahu 
150g Veski Mati Graham täisteranisujahu 
11g kuivpärmi (1pakk) Veski Mati 
2spl ehk 10g oliiviõli 
pitsamaitseainet 

Ühe palli kaaluks tuli umbes 280g, aga kindlam on siis terve saadud taigen ära kaaluda ja jagada saadud kogus siis nii mitmeks kui mitu pitsapõhja soovite (oleneb siis paksusest). 

Pitsa valmistamisel on katte valik täielik loovtöö :D. Mina panin basiilikuga tomatipastat, shampinjone, punast sibulat, kirsstomatit, fetajuustu, Bonduelle maisi-herne-paprikasegu; Valio Cheddar riivjuustu, liha.
Tegin ka üsna suure investeeringu ning ostsin endale Fiskarsi korraliku malmpanni, kus peal on eriti hea pitsat teha ja muidugi teisi asju ka. Sellel käib sang üsna kergesti ära ja on selline igavene asi :)! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar