reede, 6. aprill 2018

DEXA uuringute kokkuvõte, Helen Helde sarja uued pudrud ja FitLiisi salat kartuliga

Alustame seda postitust siis DEXA uuringu tulemustega. Ma pikalt sellest ei pajata, sest tegelikult on DEXA parim ikkagi selleks, et lihtsalt jäsemete lihaste paiknemist vaadata ja arengut jälgida. Näiteks saan nüüd öelda, et olen nüüdseks kõrvaldanud suure vahe vasaku ja parema käe vahel. Küünetehnikuga arenes parema käe lihas oluliselt tugevamaks kui vasaku käe oma. Nüüdseks olen siis 2 aastat üritanud harjutusi alustada alati vasakust käest, et aidata teda järgi. Lisaks sain teada, et vasakul jalal on vähem lihast kui paremal ja pean seega nüüd rõhku panema sellele, et ma ei kompenseeriks parema jalaga pidevalt ja alustaksin eraldi harjutusi alati vasakust jalast. See põhjendab ka seda, et miks mul massaažis käies ka alati parem jalg rohkem tunda annab ja rohkem "peksa saanud" on.
(*Lihasmassile lisandub veel luumass)
21. sept 2016 = Lihasmassi 56,7kg Rasvaprotsent 27,7% (1. DEXA analüüs enne esimest niiöelda päris dieeti. Selleks ajaks olin juba pool aastat omal käel kaalu langetanud ja pöördusin siis esimest korda treeneri poole) 
05. jaan 2017 = Lihasmassi 53,8kg Rasvaprotsent 23,9% (peale 1. dieeti) 
07. sept 2017 = Lihasmassi 55,8kg Rasvaprotsent 28,1% (enne 2. dieeti) 
05. aprill 2018 = Lihasmassi 54,3kg Rasvaprotsent 26,3% (kuid pean ära mainima, et uuringut mõjutas seekord veidi see, et pea ei jäänud täiesti skänni peale, nii et see võib ka veidi lihasmassi mõjutada, aga hästi natukene) 

Nende arvude järgi võiks justkui öelda, et olen tõsiselt taandarenenud aastatega :D. Aga eks tegelikus on veidi teine. Pildid näitavad rohkem ja olen oma keha ikka oluliselt muutnud ajaga. Lisaks sõltuvad DEXA uuringutulemused ka veidi seeditud toidust ja veest lihastes jne.... Aga hea on ikkagi aeg-ajalt käia seal, et mingid numbrid saada ja vaadata ja võrrelda. Mul on ainult kahju, et ma peale eelmist dieeti ei käinud seal, sest siis oleks saanud vaadata, et kas nüüd selle 4 kuuga sai ka midagi juurde ehitatud või mitte ja palju siis selle dieediga täpselt kaduma läks. Hea meel on mul selle üle, et lihasmass on praegu ikkagi suurem kui peale 1. niiöelda päris dieeti nii, et uueks dieediks on eeldused olemas ja eks septembris saab siis uuesti DEXAs käidud ja siis saab vaadata palju lihast on õnnestunud säilitada :).
Ja selle jutu point võib olla see, et NAISED ÄRGE KARTKE SUURTE RASKUSTEGA TREENIDA/ LIHASTREENINGUID!! Ma olen 2 aastat järjepidevalt peaaegu iga trenn endast viimase välja pigistanud (+ sellele eelnenud aastad BodyPump ja muud trennid) ja ei ole jamanud mingide "kickpack x lõpmatus" trennidega (Siinkohal jagaks videot, kus saate kõhud kõveras naerda) ja no ma ei ole Kiivikas veel :D :D, nii et jah....NAISENA ON VÄGA VÄGA RASKE LIHASMASSI KASVATADA! Lihased ei tee meid suureks....rasv teeb! ;) 


Nüüd siis putrudest. Olen tänaseks ära proovinud Helen Helde uue pudrusarja kaks maitset - Kõrvitsaseemnete ja vinnutatud lihaga (retsept minu instagrami lehel, et kuidas mina seda putru valmistasin) ja mitmeviljahelbepudru õuna ja musta sõstraga. Mõlemad meeldisid mulle VÄGA! Vinnutatud lihaga saab suurepärase soolase pudru teha ja selles olevad seemned annavad nii hea krõmpsu tekstuuri pudrule. Liha soovitan veidi juurde siiski praadida ;). 
Mustika oma oli ka väga hea, aga mitte nii täidlase maitsega kui vinnutatud liha oma. Teine kord panen selle keetmisel vähem vett, sest tundub, et see paisub vähem. Mulle väga meeldis, et mustsõstra maitse oli tuntav, aga mitte liialt. Olen proovinud marjaputrusid, kus juba sees olevad marjad muudavad pudru väga kibedaks, aga see Helde puder oli ideaalse maitsetasakaaluga. Kindlasti teen seda veel hommikuti ;). Ostsin täna ka kaks ülejäänud maitset ära ja proovin juba homme hommikul kookose, jõhvika ja õunamaitselise järgi ;). Kui võimalik, siis teen blogisse ka kokkuvõtte, et milline siis lõpuks minu lemmik on sellest sarjast. 

Putrude makrotoitainete sisaldus. Paremal pool pildil on õuna ja musta sõstraga ning vasakul pool vinnutatud lihaga. 


Sellest tuleb nüüd juba pikk postitus, aga mis sa teed kui infot nii palju :D. Mul oli kartuli isu...ja samas salati isu ka ja siis tuligi mõte proovida FitLiisi salatit kartuliga teha. Kuna mina avokaadot süüa ei saa, sest see tekitab mul miski pärast suuremas koguses (1 avokaado on minu jaoks juba suur kogus, ainult sushi sees kannatan seda) iiveldust, siis asendasin selle koostisosa keedetud munaga. Lisaks panin ka Fetajuustu kuubikuid, mis hetkel Rimis soodushinnaga ;). 
Kartuli keetsin juba eile valmis. Maitsestasin paprika ja himalaaja soolaga ning enne salatisse lisamist praadisin seda pannil. Ka liha lasin pannil soojaks ja lisasin juurde ka väikese tüki sibulat, mis mul pudrust üle oli jääänud. Minu pandud täpsed kogused siis (liha võib ükskõik millist sinna panna, sobib ka kala jne...) 

100g värsket kurki 
120g tomatit 
100g Salvesti küüslaaugu kurki 
70g 10% Alma Hapukoort 
40g Felixi 3% majoneesi 
40g Kalkunirinnafileed puuahjus Valio 3-juustukastmes tehtuna (shredded) 
20g Fetajuustu kuubikuid (pildil)
230g keedukartulit 
56g ehk 1 keedumuna 

Makrotoitained selle koguse peale tulid: 554kcal Valgud 33g Rasvad 19g ja Süsivesikud 59g. 

Ülimaitsev ja kõht sai ikka väga täis ;)! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar