teisipäev, 17. aprill 2018

Kuidas püsida tervislikus kaalus ilma otsest vaeva nägemata? Filmisoovitus: The Truth About Slim People 2017
Tähtsamad väljavõtted minu jaoks: 

 • "Advise: "Eat less, do more!" is outdated, it´s rubbish...it doesn´t work!"
 • "It´s about their mindset...it´s about how they think. It links all their other behaviours."
 • Tooksin välja ka selle, et suureks plussiks või edu võtmeks peeti just kodus söömist ja enda valmistatud toitu (laua taga, enda valmistatud nullist eined, alkoholi vähene tarbimine, mitte stressamine söögi pärast või kui aeg-ajalt üle süüakse). 
 • Olen palju podcaste kuulanud ka une teemadel ja siin mainitakse samuti und kui väga suurt osa tervisliku kaalu hoidmisel, säilitamisel sh laste seas.
 • Lisaks nimetati eineid eineteks, mitte snäkkideks ja vaatluse all olevad inimesed näksisid üldiselt pigem harva. Kodudes leidus ka enamast tervislike, makrosõbralikumaid valikuid, puuvilju jne... 
 • Need inimesed liikusid piisavalt. Kumbki neist ei teinud otseselt mingit treeningut, kuid nad olid siiski aktiivsed ja täitsid minimaalse aktiivsuse taseme, mida on vaja hea tervise jaoks. 


Lihtsalt meeletult palju häid tähelepanekuid, mida silmas pidada, et kuidas ikkagi püsida tänapäeva maailmas normaalkaalus ülemõtlemiseta ja lihtsalt harjumuste muutmisega ja nende teadvustamisega.

Neil inimestel pole kunagi elus kaaluga probleeme olnud, aga usun, et just sellistelt inimestelt on meil väga palju õppida nagu see dokumentaal ka välja toob.

2 kommentaari:

 1. Ma olen äärmiselt nõus sellega, et kõik algab meie peast. Mul on palju sõpru/sõbrannasid, kes söövad ka rämpsu jms aga on kõhnad nagu pulgad. Lähemalt uurides ei põe nad liigselt toidu pärast ja kui skipivad meali siis sellest asja ei tee. AGA samas kui ma hakkasin oma noormehega rääkima, kes on ka väga kõhn siis tema rääkis mulle, et ta kunagi keelas omale meeletult palju asju ja kui ta nö jämedam oli. Et siis tuleb ikka see vaimne tervis korras hoida ja mitte üle mõelda. Elame ju vaid korra ja nautigem siis seda kõike. :) Mina olen ka suur põdeja aga õnneks nüüd vähem. Aitäh sulle jagamast ja mulle meeldivad ka sinu mõtted!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kõik on lõpuks kinni kogustes ja inimeste NEAT on ka ikkagi väga erinev, nagu filmist ka välja tulev. Oma teekonnal olen ka arusaanud, et neil inimestel, kes kunagi pole dieete pidanud, on ka palju kergem soovi korral alla võtta, sest nad pole oma ainevahetust lollustega aeglasemaks muutnud.
   Kehakoostist inimesele peale vaadates ei näe ja meie seal on palju skinnyfat inimesi, kes tegelikult omavad palju sisemist rasva, mis kahjustab nende organeid ja halva toitumise tõttu on neil ka paljudeks mikrotoitainetest puudus. Samas on ka palju "fitness" rahvast, kes samuti tervislikud ei ole ja eks mina ise jõuan ka mingil ajaetapil sinna, kus tervisega pole enam mingit pistmist, aga see on juba spordiala iseärasus.

   See film pani mind küll igatahes mõtlema, et mida saan kunagi "lihtsalt terve" püsimiseks ära teha ja kuna mina olen alates teismeeast saadik kaalunumbriga sõda pidanud, siis tunnen, et mul oli sellest filmist palju õppida :). Tore, et ka sulle see meeldis ;)!

   Kustuta