neljapäev, 24. mai 2018

Valgurikas rabarberikook kaerahelbejahust

Kui seda kooki Johandra-Lisetti instagramis nägin, sain kohe aru, et see on rabarberi koogi retsept, mida ma ootanud olen. See on siis selle hooaja esimene rabarberi kook ja usun, et nüüd selle koogi täiustamise lainel ka jätkan. Juba praegu on palju mõtteid, et mida teha teistmoodi, et see kook veel parem tuleks. Kindlasti lisan ka järgi proovitud soovitused siia hiljem postitust muutes juurde. 
Nüüd siis esimese katsetuse juurde :).
Ma tõsiselt kartsin, et kook saab liiga magus. Ma pole steviaga väga palju küpsetanud ja siinkohal tooksingi juba välja esimese muudatuse, mida järgmisel koogi tegemisel teen - stevia asemel sobiks rabarberile lisamiseks palju paremini kookospalmisuhkur. See annaks sellist karamellist maitset sellele koogile ;). 
Liigmagus see kindlasti ei saanud. Ootan juba sügist, et siis sama kooki õuntega teha. Tõesti väga maitsev ja mikrotoitainete rikas, nii et sobib ideaalselt ka dieediperioodil. Juurde veel pallike jäätist...mmmm... mida veel hing ihata võiks:D. 

Minu pandud koostisosad: 
200g rabarberi (kaalutud puhastatult, tükeldatult) 
120g 82% võid 
234g Helen Helde mitmeviljahelbeid jõhvika, kookose ja õuntega (köögikombainis jahuks purustatud) 
210g muna (4tk) 
5g küpsetuspulbrit 
30g steviat (+ lisasin veel pärast tunde järgi juurde) 
3g kaneeli 
2 pakki ehk 399g Farmi Lahjat kohupiima 
1 pakk 198g Farmi lahjat vanilli kohupiima 

100g makrod tulid selliste koostisosade peale: 
218kcal 
Valgud 12,4g 
Rasvad 11,4g (küllastunud rasvh. 1,5g)
Süsivesikud 15g (suhkruid 5,9g; Kiudaineid 2,4g) 

Mida muudaksin retsepti juures? 
Ma laseksin põhja jaoks minevad kaerahelbed peenemaks jahuks ja peale käiva puru teeksin täiesti tavalistest helvestest (ei laseks jahuks neid). Paneksin seega ka veidi vähem kaerahelbeid põhja jaoks. Algselt retseptis toodud kogus oli jällegi liiga väike, sest siis jäi segu väga "võine" veel ja ei tekkinud purutaigna taolist massi, nii et see õige vahekord on kindlasti vaja veel leida ja katsetada. 
Nagu öeldud, siis steviat kasutaksin oluliselt vähem ja pigem paneksin kookospalmisuhkrut. Usun, et maitset parandaks see oluliselt. 

Muidu on see tõeliselt kõhtu täitev ja hea kook ja usun, et nende väikeste muudatuste tegemisel oleks see veel ideaalsem :). 


Andke ikka teada, kui ka seda kooki proovite ja kui olete ka retsepti kohandanud ja hea tulemuse saanud ;)! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar