MinustMinu nimi on Piret ja ma elan Tartu lähedal. Pärit olen samuti Tartust, nii et kodust päris kaugele uidanud ei ole. Mul on 8-aastane tütar. 
Olen hetkel 26-aastane. Õpin Tartu Ülikoolis klassiõpetaja erialal ja olen sügisest 5. kursusel. Kokku kestab õpe 5 aastat, nii et palju pole enam jäänud. 

Armastan aktiivset elustiili ja loodan ka oma tuleviku sellega siduda ehk siis järjepidevalt aktiivne olla ja elada järjest rohkem "fitness elustiili" järgi, sest see lihtsalt sobib mulle. Ma pole kunagi olnud suur pidutseja ja alkoholi tarbija ning teadlikum elamine on minu arvates andnud mulle võimaluse elu rohkem nautida ja elada hetkes ning olla niiöelda "kohal" oma tegevustes ja eesmärkides. Tänu paindliku dieedi (flexible dieting) leidmisele olen elus esimest korda võimeline oma kehakoostist täiesti muutma. Enne seda sõin liiga vähe või liiga kõikuvalt- vahel meeletult palju ja siis jälle liiga vähe. Tasakaalu leidmisel on suureks abiks olnud makrode lugemine ja toidukaalu kasutamine. Lisaks olen praeguseks hetkeks (paindliku dieeti juba üle 3 aasta järginud) juba väga palju informatsiooni ja teadmisi saanud toitumise ja toitainete kohta. Suudan üsna hästi ka tunde järgi arusaada, et palju ja mida mu keha vajab ja need teadmised saadavad mind elu lõpuni. 
Seda blogi pean ma eelkõige päeviku eest. See aitab mul dokumenteerida minu rännakut läbi elu ja seeläbi ka mingil määral eneseleidmist. Olen veel noor inimene ja eesmärgid ja eluolud muutuvad meeletult palju. Hea on tagasi vaadata ja lugeda teatud hetkede kogemusi, emotsioone ning mõtteid.

Lisaks on selle blogi üheks eesmärgiks näidata, et ei ole olemas sellist asja nagu tervislik toiduaine. Toitumine peab olema tasakaalus ja jätkusuutlik ehk iga inimene võiks leida endale sobiva elustiili, mis aitaks tal ennast hästi tunda. Kuna kannatasin ise kunagi teatud määral ortoreksia all ning olin ka juba seetõttu väga lähedal ka anoreksiale, siis tean omast kogemusest rääkida kui suureks kinnisideeks võib muutuda toidu "tervislikus" ja kalorite kulutamine ning vähene söömine.
Seetõttu tahangi ka eestlastele tutvustada kulturismis levinud paindliku toitumise põhimõtteid (Flexible dieting), mida mõistes on võimalik oma eesmärkideni jõuda ning samas hoida mentaalset tasakaalu ja paremat suhet toiduga - ükski asi pole keelatud või niiöelda lubatud, kõik oleneb kogusest. Tahan näidata, et kõik siin elus on võimalik kui vaid uskuda iseendasse ning olla järjepidev.

Teekond on pikk veel ees, aga järjepidevus ja sihikindlus tasuvad kindlasti ennast kunagi ära! Julgege unistada! 


Minu suureks kireks on söögi tegemine ja eriti küpsetamine. Mulle meeldib leida uusi retsepte, mida katsetada ning proovida neid muuta makrosõbralikumaks ja võimalikult toitainete rikkaks. Selles blogis tahan neid retsepti katsetusi dokumenteerida, sest tihti teen aeg-ajalt mingeid toite jälle uuesti ja siis on hea siit otsida, et mida täpselt algupärases retseptis muutsin ning mida teeksin järgmine kord ehk teisiti. Lisaks küsitakse minult pidevalt, et mida ja kuidas muutsin ja selle asemel, et kõigile eraldi vastata, siis on hea võimalus neid siia blogisse edasi suunata. Söögi tegemises olen samuti aastatega palju arenenud ning pean väga lugu kodusest toidust. See annab võimaluse omada kontrolli selle üle, et mida ja kui palju kasutad ning seeläbi valmistada just enda maitsele meeldivaid toite. 

4 kommentaari:

 1. Tere Piret!
  Mõtlesin, et küsisin, et kas sa trenni-ja trennivabal päeval sööd sama hulk kaloreid? Või sööd vähem, kui trenni ei tee? :) Ma googeldasin ja lugesin natukene selle paindliku söömise kohta ( ei tahaks ka kirjutada selle kohta dieet :) ), paistab väga põnev ja minule sobivat.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere!
   Iga päev täpselt samad makrod jah. Treeningust ei olene. Kaalu langetamisel/tõstmisel ongi väga tähtis järjepidevus ja terve nädal kokku. Suured muutmised ja kõikumised makrodes ei ole head, sest siis on raske aru saada, et kas need makrod sobivad eesmärke täitma või mitte. Kehal läheb uute makrodega harjumiseks tavaliselt 2 nädalat.

   Kustuta
 2. Tere Piret

  Sattusin sinu blogisse ja on ääretult põnev lugeda sinu teekonda ja toimetusi.
  Ma ise olen samuti ühe lapse ema (laps 1a 6k vana). Ja nüüd jaanuar 2019 algusest mõtlesin ka et võtan end käsile ja proovin paremasse vormi saada.

  Minu eesmärk oleks vähendada keha rasvaprotsenti ja saada keha rohkem toonusesse ja paremat figuuri. Muidugi on mul probleem ka peale lapse sündi diastaasiga, mis ehk ka piirab minu saavutusi just kõhupiirkonna väljanägemise osas.
  Seetõttu mõtlesin et küsin natuke ka sinult nõu.

  Jaanuari alguses kaalusin ma 51-51.8 kg vahel. Enne rasedust oli minu kaal 50.0 - 50.5 kg, millega olin rahul. Jaanuari alguses võtsingi siis trennitegemise kätte ja proovin ka toitumist jälgida. Sisestan oma toidud tap.nutridata.ee lehele ja seal saan päevaseks kaloraaziks 1400 - 1650 kcal, olenevalt päevast.

  Minu trennid:
  Esmaspäev: Spinning
  Teisipäev: Jõusaal
  Kolmapäev: Spinning või Bodyattack
  Neljapäev: Puhkepäev
  Reede: Jõusaal
  Laupäev: Aeroobne treening või pikem jalutuskäik (1h -1.30 h) - see laupäev on muidgi selline nii ja naa, et tihtiüeale tuleb ka siin puhkepäev hoopis.
  pühapäev: puhkepäev.

  Nüüd, tänase seisuga on mul aga kaal tõusnud 52,6 kg peale, mis valmistab mulle natuke meelehärmi.
  Olen magusast püüdnud hoiduda, aga muutusi kehakuju osas hetkeseisuga näha ei ole kahjuks ja samuti kaalunumber on suurenenud hoopiski.

  Oskad ehk nõu anda mida peaksin muutma/teistmoodi tegema?
  Kuidas saaks kõige parmeini rasvaprotsenti vähendada? Kas pean jälgima eelkõige näiteks oma söödud rasva osakaalu, mida toitudest saan (seda näen tap.nutridata.ee lehelt kui andmed sisestan).

  Hetkel mulle justkui tundub et jalad oleks hoopiski suuremaks läinud kui enne olid.


  Oleksin väga tänulik mõningate nõuannete eest :)


  VastaKustuta
 3. Tere! Sa pole kirjutanud oma pikkust ja seetõttu on mul veidi raske hinnata, et mis su umbkaudne päevane kaloraaž olemaks peaks.
  Sa teed väga palju trenni ja üsna palju aeroobselt ning minu arvamus on, et sööd ilmselgelt liiga vähe ja seetõttu ka kaal tõuseb. Lisaks tõuseb kaal treeningutega alustades seetõttu, et lihased hoiavad kinni rohkem vett, et paraneda....eriti kui on selline pisike vahe nagu 1-2kg.

  Ma siiralt soovitaksin sul pöörduda personaaltreeneri poole. Tartus soovitan Taavi Merisalut, Tallinnas on Darola Kruusik väga abivalmis ja oskab sulle väga hästi kõik ära seletada.
  Rasvad sind paksus ei tee, süsivesikud samamoodi mitte!
  Tähtis on tarbida piisavalt valku, mis treenival inimesel võiks olla kuni 2g kehakaalu kohta ehk siis sinu puhul umbes 105g päevas. Ülejäänud kalorid võiksid tulla rasvadest ja süsivesikutest. Rasvu peaks naisterahvas tarbima vähemalt 1g kehakaalu kohta, et tagada hea hormonaalne tervis, seega umbes 52g päevas oleks sinu min kogus. Aga tavainimesel, kes soovib lihtsalt heasse vormi saada, piisab täiesti sellest kui valgukogusel silma peal hoida ning üldkaloraažil.

  Aga jah...et anda täpsemat nõu, siis soovitan tõesti pöörduda treeneri poole, kes oskaks juba täpsemalt sinu hetke kehakoostist hinnata ja anda nõu. Ma ise ka kartsin alguses treeneri poole pöörduda, aga praegu mõtlen küll, et oleks pidanud palju palju varem juba. Lisaks annab treeneriga aeg-ajalt konsulteerimine lisamotivatsiooni, sest keegi justkui toetaks ikkagi.

  Edu!

  VastaKustuta